24.01.2022, Pazartesi
-7 °C / 2 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulunda ilk mezuniyet...

PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulunda ilk mezuniyet heyecanı

Haber Merkezi - 29 Temmuz 2021 Perşembe - 10:23 PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulunda ilk mezuniyet heyecanı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sarayköy Meslek Yüksekokulu, geçen yıl pandemi nedeniyle ertelenen ilk mezuniyet törenini, bu yıl birinci ve ikinci dönem mezunlarını bir araya getirerek gerçekleştirdi.

A- A+

2018-2019 döneminde yılında eğitime başlayan Sarayköy Meslek Yüksekokulu, Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü Fizyoterapi ile Elektrik ve Enerji Bölümü Alternatif Enerji Kaynakları programlarını bitiren öğrencilera mezuniyet belgeleri verildi.

Mezuniyet heyecanı yaşayan öğrenciler için PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nun yeni yerleşkesinde ilk tören düzenlendi. Törene PAÜ Rektörü Prof Dr Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcısı Prof Dr İbrahim Kısaç, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Yüksekokul Müdürü Doç Dr Aslı Öztürk Kiraz, öğretim üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve mezunlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Yüksekokul Müdürü Doç Dr Aslı Öztürk Kiraz, Sarayköy’ün zengin tarla ve mineralli su kaynaklarının üzerine kurulmuş bir ilçe olduğunu, ilçenin bu özelliklerini göz önüne alarak Sarayköy Meslek Yüksekokulu bölüm ve programlarını enerji ile sağlık üzerine tematik bir okul olacak şekilde oluşturduklarını söyledi.

ÖZBAŞ, ÖĞRENCİLERE DESTEK SÖZÜ VERDİ

Meslek Yüksekokulunun Sarayköy için önemli olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ise, eğitim kurumunun bulunduğu arazinin tapusunun 2013 yılında Pamukkale Üniversitemize geçtiğini belirterek, şunları söyledi:

“Daha sonra yerel yönetimler bize nasip oldu. 2015 yılında ilk defa Sarayköy MYO olarak kadro ilanına çıkıldı biz de Efe Meydanımızda bir binayı Sarayköy Belediyesi olarak meclis üyelerimizin katkısıyla kiraladık. Ardından üniversitemize tahsis ettik. 2017 yılında üniversitemiz ile bir protokol yaptık. Daha sonra Sarayköy Belediyesi olarak bu binamızı 2019 yılında üniversitemize kazandırmış olduk. Bölümlerimiz de Sarayköy’ün ve ülkemizin gelişimine ayak uydurabilecek şekilde yerleşti. İlçemiz turizm, tarım, tekstil ve enerji şehridir. Bu yüzden Türkiye’nin ekonomisine katkı değer sağlayan bir ağırlık merkezi durumundadır. Mezun olan ve bundan sonra gelecek olan öğrencilerimizin emrinde olacağımızı, onların lojistik, barınma, stajları kısacası ihtiyaç duydukları her konuda yanlarında olacağız. Sizlerin huzurunda bunun sözünü veriyorum. Bu güzel mezuniyetin, gençlerimize, üniversitemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

KUTLUHAN: ARANAN ELEMAN OLARAK MEZUN OLDULAR”

Sarayköy’ün eğitim anlayışıyla farklılığını ortaya koyduğunu söyleyen PAÜ Rektörü Ahmet Kutluhan da “İlçelerinin 17’sinde bir meslek yüksekokulu var. Gerçekten de övülecek bir durum ki her ilçenin yapısına göre bölümler oluşturulmuş. Meslek yüksekokulu ilçeye has sürdürülebilir alanlarda branşları varsa bu hem ilçe için hem de mezun öğrenciler için önemli bir detay oluşturuyor. Sarayköy’de bu özelliği taşıyor. Enerjisi ve termal turizmi ile öne çıkan ilçemiz fizyoterapi, alternatif enerji, şimdi de YÖK’ün kabul ettiği nükleer tıp ve radyasyon bölümleri ile büyük avantaj sağlayacak. Sarayköy’ün eğitim verilen bölümleri doğru ve yerinde olmuş. Bu kararı veren herkese teşekkür ediyorum. Sarayköy eğitim anlayışıyla farklılığını ortaya koydu. Bir meslek yüksek okulunda ne olursa olsun hangi branş olursa olsun yarı yarıya uygulamalı olmalı. Çünkü öğrencinin okuldayken problemleri bilmesi lazım. Sarayköy bunu çoktan başarmış. En güzeli de okuluna sahip çıkan bir Belediye Başkanı var. Bunu çok az yerde görebiliriz. Okuluna böylesine sahip çıkan bir Belediye Başkanı varsa bize sadece hocalar olarak burada güzel dersler anlatmak, öğrencileri güzel yetiştirmek kalıyor. Yeni mezunlarımız ara eleman olarak mezun olmadılar aranan eleman olarak mezun oldular” diye konuştu.

Konuşma sonrası Fizyoterapi Programı ve Elektrik ve Enerji Bölümü Alternatif Enerji Kaynakları programından mezun olan öğrencilere diplomaları verildi.