28.02.2021, Pazar
1 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

PAÜ Rektörlüğüne soru: Öğretim görevlisi sınav sonuçları neden açıklanmıyor?

Haber Merkezi - 26 Ağustos 2020 Çarşamba - 11:44 PAÜ Rektörlüğüne soru: Öğretim görevlisi sınav sonuçları neden açıklanmıyor?

Denizli günlerce bu sınavı, Pamukkale Üniversitesi eski Rektörü Prof Hüseyin Bağ’ın eşi Derya Bağ için özel oluşturulan kadroyu konuştu. Haberler Türkiye gündemine oturdu. Ama 10 Ağustos’taki sınavın sonucu aradan geçen 16 güne rağmen bu sınavın sonucu hala açıklanmadı.

A- A+

PAÜ’de Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezine 1, Çivril Atasay Kamer Meslek Yüksekokulu Finans Bankacılık ve Sigortacılık Maliye Bölümüne 1, Çivril Atasay Kamer Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümüne 1, Denizli Sağlık Hizmetleri Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü Fizyoterapi Programına 1, Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Anestezi Programına 1, Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı 1, Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programına 1, Kariyer Planlama ve Araştırma Uygulama Merkezine 1 olmak üzere 8 öğretim görevlisi için kadro açıldı.

SINAV 10 AĞUSTOS’TAYDI

Söz konusu kadrolar için başvurular 7-21 Temmuz tarihleri arasında alındı. Ön değerlendirme sonuçları 5 Ağustos’ta açıklandı. Ön değerlendirmeyi geçenlerin de 10 Ağustos’ta yapılacak sınava girmeye hak kazandığı duyuruldu.

16 GÜN GEÇTİ, BU GİZEM NİYE?

Belirtilen tarihin üzerinden 16 gün geçti. PAÜ Yönetimi, eski rektör Prof Dr Hüseyin Bağ’ın eşi Derya Bağ ile birlikte toplam 8 öğretim görevlisi alımı için açılan sınav gizemli bir hal aldı. Rektörlük, ne sınavın yapılıp yapılmadığını ne de sınav yapıldıysa sonucu ne olduğu açıklıyor.

BUNDAN BÖYLE HER GÜN SORACAĞIZ

Telefon aramalarımıza ve mesaj yoluyla sorumuza bugüne kadar yanıt alamadık. Artık bu manşetimiz sınav sonucu açıklanana kadar duracak.