29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. PAÜ bünyesinde tekstil ve moda tasarımı...

PAÜ bünyesinde tekstil ve moda tasarımı bölümü açılıyor

Haber Merkezi - 23 Haziran 2022 Perşembe - 19:01 PAÜ bünyesinde tekstil ve moda tasarımı bölümü açılıyor

Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde tekstil ve moda tasarımı bölümü kurulmasıyla ilgili karar Yükseköğretim Kurulundan çıktı.

A- A+

PAÜ Rektörü Prof Dr Ahmet Kutluhan, Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, kurulmasıyla ilgili üç defa başvuru yapılan tekstil ve moda tasarım bölümüyle ilgili kararın çıktığını söyledi.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin kendisinde özel bir yeri olduğunu ifade eden Prof Dr Kutluhan, “İçten ve samimi bir kadrosu var. Her zaman ne talep ettiysek yaptılar. Sizlerin nezdinde kendilerine çok teşekkür ediyorum. Rektörlük görevine geldiğim ikinci gün Denizli tekstil şehri ve en büyük ihtiyacının moda tasarımı olduğunu, bunun yıllardır eksikliğini yaşadığını öğrendik. Moda tasarım ünitelerinin olmaması, bu ihtiyacın dışarıdan giderilmesi çok zordu. Bunun için de bizden bu konu üzerine çalışılması istendi. Nitekim Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin tasarım alanında bu bölümün kurulması için üç defa müracaat ettik. Ne tevafuktur ki bugün buraya gelirken, bu güzel haberi aldık. Evet, Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü ile Tekstil ve Moda Tasarımı Ana Bilim Dalı Yükseköğretim Kurumumuz tarafından kabul edildi” dedi.

Haberin DevamıReklam

Bölümün açılmasıyla ilgili verdiği destekten dolayı Denizli Tekstil ve Giyim Sanayi Derneğine teşekkür eden Kutluhan, “Bu bölümün açılması için burs verilmesi gerektiğini, mezunlarına iş istihdamı garantisi verilmesi gerektiğini söylediler. Denizlimiz zaten bu durumlar çoktan aşmış durumda. Bunları kabul ettiler, imza attılar. Bu kabulün en büyük sebebi de budur” diye konuştu.