04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. PAÜ 31 öğretim üyesi alacak

PAÜ 31 öğretim üyesi alacak

Haber Merkezi - 1 Eylül 2022 Perşembe - 08:40 PAÜ 31 öğretim üyesi alacak

Pamukkale Üniversitesine (PAÜ) bağlı fakülteler ile meslek yüksekokullarında görevlendirilmek üzere 31 profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi alınacak.

A- A+

PAÜ Rektörlüğü, üniversiteye bağlı fakülte ve meslek yüksekokullarında görev yapmak üzere 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile PAÜ Akademik Değerlendirme Yönergesi uyarınca öğretim üyesi alınacak.

PAÜ’ye alınacak 6 profesör İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik ve Tıp fakültelerinde görevlendirilecek.

İnsan ve Toplum Bilimleri, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, teknoloji ve Tıp fakültelerinde görevlendirilmek üzere de 12 doçent alınacak.

İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik, Teknoloji, Tıp fakülteleri ile Çivril Atasay Kamer Meslek Yüksekokulu, Denizli Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Honaz Meslek Yüksekokuluna 13 doktor öğretim üyesi alımı yapılacak.

Haberin DevamıReklam

Profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi kadrolarına yapılacak atamalar için bugün başlayan başvurular 15 Eylül’de sona erecek.

Başvurular şahsen veya posta yoluyla yapılabilecek. Posta yoluyla başvurularda meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacak.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekiyor.

Başvuru belgesi http://www.pau.edu.tr/personel/tr/sayfa/form-ve-belgeler sayfasından sağlanabilecek.