Ortak sınav tarihleri açıklandı – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Ortak sınav tarihleri açıklandı

Ortak sınav tarihleri açıklandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Ekim 2023 Salı - 18:54Güncelleme: 3 Ekim 2023 Salı - 19:01
Ortak sınav tarihleri açıklandı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ortaokul ve liselerde ortak sınav tarihleri ile soru dağılım tablolarına ulaşılabilecek linki açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı yeni Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği gereği yapılacak sınavlarla ilgili tüm branşların ilçe zümre başkanlarının katılımı ile il zümre toplantıları Denizli Ölçme Değerlendirme Merkezinde gerçekleştirildi.

Yapılan toplantılarda, Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı örnek konu soru dağılım tabloları rehber kabul edilerek, il/ilçe ve okullarda yapılacak olan ortak sınavlarda kullanılmak üzere konu soru dağılımları belirlenecek. İldeki okullarında yapılacak sınavlarda dağılım tablosunda belirtilen kazanımlar ve soru sayılarına göre oturum gerçekleştirilecek.

İl zümrelerinin hazırladığı konu soru dağılım tabloları denizliodm.meb.gov.tr adresinde yayınlandı. Yayınlanan konu soru dağılım tabloları dışında okulda seçilen “seçmeli dersler” için konu soru dağılım tablolarını okul zümre öğretmenleri hazırlayacak ve bu tablolara göre sınav yapacaklar.

Haberin DevamıReklam
İl ve ilçe geneli yapılacak ortak yazılı sınavlarda ‘‘çoktan seçmeli sorular’’ kullanılacak olup, bunun dışında kalan tüm ortak yazılı sınavlar ile diğer tüm yazılı sınavların soruları ‘‘açık uçlu’’ sorulardan oluşacak.

Türkiye Geneli 2023-2024 eğitim öğretim yılı 1. dönem 2. yazılı sınavları 6. sınıf Türkçe ve matematik derslerinde 26 Aralık 2023 Salı günü, 9. sınıf Türk dili ve edebiyatı ile matematik derslerinde 27 Aralık 2023 Çarşamba günü ülke genelinde ortak olarak yapılacak.

Denizli’de alınan karar doğrultusunda 26 Aralık 2023 Salı günü 7. sınıf fen bilimleri 1. dönem 2. yazılı, 27 Aralık 2023 Çarşamba günü 10. sınıf İngilizce 1. dönem 2. yazılıları ortak sınav olarak gerçekleştirilecek.

Konu soru dağılım tablolarına https://denizliodm.meb.gov.tr/www/konu-soru-dagilim-tablolari/icerik/283 linkinden ulaşılabilecek.