27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Olimpiyatta dereceye girenler ödüllendirildi

Olimpiyatta dereceye girenler ödüllendirildi

Haber Merkezi - 21 Nisan 2017 Cuma - 13:34 Olimpiyatta dereceye girenler ödüllendirildi

Aydem Fen Lisesi’nin Aydem’in sponsorluğunda düzenlediği “Atatürk Matematik ve Fen Bilimleri Olimpiyatı”nda ödüller sahiplerini buldu. Dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

A- A+

Anemon Otel’de düzenlenen ödül törenine Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Aydem Fen Lisesi Okul Müdürü Deniz Kösehan ve Aydem Elektrik Perakende Satış Müdürü Hayrettin Üçüncü ve dereceye giren öğrenciler katıldı.

Matematik ve fen bilimlerine ilgiyi artırmak, yeteneği olanlar ortaya çıkarmak, matematik ve fen bilimleri alanında çalışmaya özendirmek amacıyla düzenlenen “Atatürk Matematik ve Fen Bilimleri Olimpiyatı”na ildeki ortaokullardan öğrenciler katıldı.

Haberin DevamıReklam

DERECEYE GİRENLER

Matematik dalında Özel Seviye Ortaokulu’ndan Veli Yasin Yörük birinci olurken, ikinciliği Özel Bahçeşehir Ortaokulu’ndan Mehmet Koca, üçüncülüğü Özel Ege Sınav Ortaokulu’ndan Ceyda Özdemir elde etti.

Fen Bilimleri dalında ise birinciliği Tavas Sait Kalaycıoğlu Ortaokulu’ndan Bilge Aykut kazanırken, Bekilli 30 Ağustos Ortaokulu’ndan Hidayet Selim Asan ikinci ve Özel TED Ortaokulu’ndan Gülmira Yertürk üçüncü oldu.