01.04.2023, Cumartesi
6 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Okullar bir hafta tatil edildi

Okullar bir hafta tatil edildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Şubat 2023 Pazartesi - 17:13Güncelleme: 6 Şubat 2023 Pazartesi - 17:44
Okullar bir hafta tatil edildi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm Türkiye’de ilk ve orta dereceli okulların 13 Şubat’a kadar tatil edildiğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli olan, çok sayıda ilde hissedilen ve 10 ilde can kayıplarına yol açan depremin ardından eğitim-öğretimle ilgili açıklamada bulundu. Özer, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“Tüm Türkiye’de şu andaki iklim şartlarını göz önüne alarak ve deprem bölgelerindeki çalışmaların çok daha suhuletle olması bağlamında sadece deprem bölgesindeki illerde değil, çevresindeki illerin de suhuletli bir şekilde süreçleri yönetmesi için bugünden itibaren tüm Türkiye’de tüm okullarımızı 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil ediyoruz. Böylece millet olarak, devlet olarak hem süreçleri daha rahat bir şekilde yürütme hem de özellikle bu 10 ilde akrabaları olan diğer illerdeki vatandaşlarımızın erişimini kolaylaştırmak anlamında da bu kararı almış bulunuyoruz.”

İlk ve orta dereceli okullarda yarıyıl tatili bugün sona ermiş, kar yağışının yarattığı olumsuzluklar nedeniyle il genelinde bir gün tatil ilan edilmiş, bu nedenle öğrenciler ders başı yapmamıştı.