Öğretmenlerin giyeceği önlükler hazır – D20Haber
24.06.2024, Pazartesi
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Öğretmenlerin giyeceği önlükler hazır

Öğretmenlerin giyeceği önlükler hazır

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Kasım 2023 Cuma - 19:21Güncelleme: 10 Kasım 2023 Cuma - 19:21
Öğretmenlerin giyeceği önlükler hazır

Açıklandığında tartışma yaratan öğretmen önlükleri dağıtılmaya hazır. Önlükler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde dağıtılacak “beyaz önlük”ler dağıtıma hazırlandı. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) üzerinden talepte bulunabilen önlükler 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde isteyen öğretmenlere verilecek.

İKİ FARKLI MODEL TASARLANDI

Önlükler, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Olgunlaşma Enstitülerinde iki farklı model halinde tasarlandı ve dikildi. Önlüklerden biri ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenleri için klasik “beyaz önlük”, diğeri, anaokulu öğretmenlerinin etkinlik sırasında rahat kullanımına uygun üretildi.

Klasik beyaz önlüğün ön kısmındaki iki cebinin üzerinde “bilimin öncülüğünde sonsuzluğa uzanan yol”u temsilen gümüş renkli nakış tasarım, yaka kısmında ise yine gümüş renkli hilal bulunuyor.

Haberin DevamıReklam
900 BİN ÖĞRETMEN TALEPTE BULUNDU

Şu ana kadar devlet okullarının anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise bölümlerinden 900 bin öğretmenin MEBBİS üzerinden beyaz önlük için talepte bulunduğu öğrenildi. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda yaklaşık 1 milyon öğretmen görev yapıyor.

ÖNLÜK GENELGESİ AĞUSTOSTA YAYIMLANMIŞTI

Milli Eğitim Bakanlığının 2023-2024 eğitim ve öğretim yılına ilişkin iş ve işlemler konulu 21 Ağustos 2023 tarihli genelgesinde, öğretmenlerin mesleki temsil ve öğrencilere rol model olma bakımından önlük giymeyi tercih etmelerinin teşvik edilmesine yönelik madde de yer almıştı. (AA)