27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Öğrencilere iş arama becerileri eğitimi verildi

Öğrencilere iş arama becerileri eğitimi verildi

Haber Merkezi - 19 Nisan 2017 Çarşamba - 15:50 Öğrencilere iş arama becerileri eğitimi verildi

Mesleki eğitim alan öğrencilere iş arama becerileri konusunda eğitim verilirken, “mavi yakalıların” üretimin temel taşı olduğu vurgulandı.

A- A+

Mesleki eğitime farkındalığın arttırılması ve tekstil sektörüne nitelikli mavi yakalı yetiştirilmesi amacıyla Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen, Denizli Ticaret Odası, Denizli Sanayi Odası ve Denizli İhracatçılar Birliği, Başarı Tekstil, Bez Tekstil ve Kaynak Tekstil tarafından desteklenen “Üretimin Temel Taşı Mavi Yakalılar” adlı GEKA projesi kapsamında eğitim semineri düzenlendi.

Haberin DevamıReklam

“İş Arama Becerileri ve Mesleki Eğitimin Önemi” konulu seminerde, mesleğe yönelme ve bölüm seçme aşamasında olan 9. sınıf öğrencilere mesleki eğitimin önemi ve mesleki eğitimle elde edinilebilecek kazançlar anlatıldı. Konuşmacılar, Denizli’nin bir tekstil kenti olduğuna işaret ederek, bu alana yönelme önerisinde bulundu.

Seminere Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, İşkur Şube Müdürü Atilla Çakır ve İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Taner Beter, Deren Tekstil firma sahibi Ahmet İşmal ve Okul Müdürü Fatma Yıldız Kıraç ile bölüm öğretmenleri katıldı.