22.10.2021, Cuma
10 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Milli Eğitim’den kapıdan satış uyarısı

Milli Eğitim’den kapıdan satış uyarısı

Haber Merkezi - 9 Mayıs 2017 Salı - 13:06 Milli Eğitim’den kapıdan satış uyarısı

Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, kapıdan satışlarla ilgili velilere uyarıda bulundu. Milli Eğitim’in “kapıdan satış” uygulaması olmadığını belirten Oğuz, bu amaçla gelen ve telefonla arayanlara karşı dikkatli olunmasını istedi.

A- A+

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Milli Eğitim müdürlüklerinin velileri arayıp herhangi bir tanıtım ve satış yapmadığını ifade ederek, şu uyarıda bulundu:

“Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, içinde bulunduğumuz dönemde de sıkça yaygınlaşan ve bize gelen duyumlarda ‘Milli Eğitim Müdürlüğü’nden geliyoruz, arıyoruz, sattığımız kitaplar, materyaller, internet sitesi üzerinde ders çalıştırma programları Millî Eğitim Bakanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğünce tavsiye edildi’ şeklinde tablet, ansiklopedi, kitap, cd, program ve üyelikler satılmak veya tanıtılmak istenmektedir.

Haberin DevamıReklam

Kapıdan satış olarak değerlendirdiğimiz bu işlemlerde vatandaşlarımızın duyarlı olmasını istiyoruz. Kesinlikle gelen veya arayan kişilerden bu tarz kaynakları almasınlar ve herhangi bir belgeye imza atmasınlar. Ayrıca öğrenci bilgileri ve kendi bilgilerini kesinlikle vermesinler.

Aksi durumda mağdur durumda düşebilirler. Maddi açıdan zarara uğrayabilecekleri gibi satın almış oldukları ürünler sakıncalı yayınlar da olabilir. Kamuoyumuzla bu konuyu bir kez daha paylaşmak istedim. Velilerimiz eğitimle ilgili danışmak istedikleri konular da kendilerine en yakın okullara, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklere ulaşarak bilgi alabilirler.”