04.03.2021, Perşembe
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan okulların açılışıyla ilgili açıklama

Haber Merkezi - 12 Ağustos 2020 Çarşamba - 20:43 Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan okulların açılışıyla ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni eğitim öğretim yılının 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle başlayacağını, seyreltilmiş yüz yüze eğitime ise 21 Eylül’de geçileceğini açıkladı.

A- A+

“2020-2021 eğitim öğretim yılı ne zaman başlayacak?” sorusu yanıtını buldu. Milli Eğitim Bakanı, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu toplantısında alınan “yüz yüze eğitimin, en az önümüzdeki bir ay boyunca başlatılmaması” şeklindeki tavsiye kararının ardından kameraların karşısına geçerek, milyonlarca velinin merakla beklediği açıklamayı yaptı.

Bakan Koca, “31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz” diyerek başladı açıklamasına. Devamında da “21 Eylül’de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda, aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanacak” dedi.

Selçuk, isteyen özel okulların 17 Ağustos itibarıyla uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayabileceğini de söyledi.

Yüz yüze eğitimin hangi yaş gruplarında öncelikli olarak başlayacağını bilim insanlarının tavsiyeleri doğrultusunda belirleyeceklerini söyleyen Selçuk, “Seyreltilme sonucunda oluşabilecek açık, uzaktan eğitimle, canlı dersler, EBA TV vasıtasıyla giderilecek” diye konuştu.