08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Bakan Özer’den öğretmen atamaları açıklaması

Bakan Özer’den öğretmen atamaları açıklaması

Haber Merkezi - 26 Haziran 2022 Pazar - 16:31 Bakan Özer’den öğretmen atamaları açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen atamalarının eylül ayının ilk haftasında yapılacağını bildirdi.

A- A+

Bir televizyon kanalında eğitimle ilgili soruları yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılının 12 Eylül’de, kayıtların ise 1 Temmuz’da başlayacağını söyledi.

Öğretmen atamasına ilişkin soru üzerine Özer, “Öğretmen ataması 2022 yılında olacak, çalışmalarımız devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı’mız ile görüşmelerimiz bitti. Eylülün ilk haftasında atamalar yapılacak şekilde süreci kamuoyu ile paylaşacağız. Atamaların yüzde 50’sini İstanbul’a yapacağız. Atayacağımız öğretmenlerde de ağırlık olarak okul öncesine vereceğiz” açıklamasını yaptı.

Haberin DevamıReklam

Taşımalı eğitim ve köy okulları konusundaki bir soru üzerine Özer, Köy Yaşam Merkezleri ile ilgili projeyi Samsun’da başlattıklarını, köy okullarını artık eğitim sistemi içinde vatandaşların hizmetine sunmak istediklerini kaydetti.

Öğrenci sayısına bakmaksızın artık tüm Türkiye’de köy okulu açılabileceğini, birinci önceliklerinin ise anaokulu olduğunu, anaokulu öğrenci açma sayısını 10’dan 5’e düşürdüklerini ifade eden Özer, ilkokul veya köy okulu olarak kullanma imkanı olmayan binaları da halk eğitim merkezi olarak kullandıklarını söyledi.