06.03.2021, Cumartesi
6 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

İlkokullar ne zaman açılacak, uygulama nasıl olacak?

Haber Merkezi - 2 Şubat 2021 Salı - 10:52 İlkokullar ne zaman açılacak, uygulama nasıl olacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, köy okullarında yüz yüze eğitimin 15 Şubat’ta, tüm ilkokullarda ise 1 Mart’ta başlayacağını bildirdi.

A- A+

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime geçiş sürecinin ayrıntılarına ilişkin basın açıklaması düzeledi. Selçuk, “Köy okullarımızı tüm kademelerde 15 Şubat’ta yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. 15 Şubat’ta tüm bağımsız anaokullarını da tam zamanlı açma kararı verdik” dedi.

Yüz yüze eğitimle ilgili sürecin detaylarını paylaşan Selçuk, “1 Mart’tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak. 1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek. Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir ” diye konuştu.

Öğrencilerin okullarda yüz yüze eğitime katılımlarının geçen dönemde olduğu gibi yine velilerin kararına bağlı olacağını belirten Selçuk, yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlere şubat ayı içerisinde aşı uygulaması yapılmasının planlandığını söyledi.

Öğrenme kayıplarının giderilmesi için kapsamlı bir programa başlanacağını kaydeden Selçuk, “Farklı sınıf düzeyleri ve okul kademelerinde de il bazlı olarak yüz yüze eğitime başlanmasıyla ilgili kararlar alınabilecektir. Öğrenme kayıplarının giderilmesi için kapsamlı bir programa başlayacağız” ifadelerini kullandı.