20.01.2021, Çarşamba
-5 °C / 6 °C Denizli Hava Durumu

Hikaye kitapları ve animasyonlarla Şehrim Denizli projesi

Haber Merkezi - 29 Aralık 2020 Salı - 12:28 Hikaye kitapları ve animasyonlarla Şehrim Denizli projesi

Başbakanlık Tanıtma Fonu hibesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesinin finansmanıyla, Denizli Valiliği’nin çatısı altında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projelerinden “Şehrim Denizli” tamamlandı.

A- A+

Özel gereksinimli öğrencilerin de yararlanabileceği bu çalışmanın tanıtımı Vali Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve projede yer alanların katılımıyla gerçekleştirildi.

Denizli’yi tanıtan bu çalışma, fantastik 20 hikâye kitabı ve animasyon niteliğinde 20 video filmden oluşuyor. Ayten Boz’un yazıp, Nilgün Gökçe’nin resimlediği ve 350 kişilik gönüllü bir kadro ile hazırlanan hikâye serisine “Bilge Horoz Serisi”ismi verildi. Türkiye’de bir ilk olduğu belirtilen Şehrim Denizli Projesindeki seriler şöyle:

-Türkiye’nin ilk işaret dili hikâye serisi,
-Türkiye’de, ilkokul çağındaki özel gereksinimli öğrencilerimizle birlikte tüm öğrencilerimizin aynı anda kullanabileceği ilk materyal serisi,
-Türkiye’nin ilk, radyo tiyatrosu niteliğinde sesli kitap hikâye serisi,
-Türkiye’de, kültürel tanıtımla özel eğitim materyalini birleştiren ilk video film serisi,
-Yabancı dilde il tanıtımının kapsamlı bir biçimde yapıldığı ilk hikâye serisi,
-Denizli’nin tarihi, sosyal, kültürel ve turistik değerlerini öğretirken çocuklarımızın okuma alışkanlıklarını arttıracak ve okuma zevkini geliştirecek, aynı zamanda yabancı dil gelişimine katkı sağlayacak fantastik hikâye serisi,

Çocukların her ortamda keyifle okuyacağı, dinleyeceği, izleyip ve öğrenebileceği çalışmalarının tüm sosyal medya hesaplarından, EBA, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli Büyükşehir Belediyesi web sitelerinden, YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCP7E6XudLZP_ZO_U5WnXZVA) adresinden ulaşılabileceği belirtildi.