31.10.2020, Cumartesi
13 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu

FETÖ ile özdeşleşen PAÜ Mantar Araştırma ve Uygulama Merkezi kapatıldı

Haber Merkezi - 22 Ağustos 2017 Salı - 15:26 FETÖ ile özdeşleşen PAÜ Mantar Araştırma ve Uygulama Merkezi kapatıldı

Fetullahçı Terör Örrgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) Pamukkale Üniversitesi’ndeki (PAÜ) en dikkat çeken birimlerinden birisi olarak gösterilen Mantar Araştırma ve Uygulama Merkezi kapatıldı. Kapatmaya ilişkin karar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

A- A+

PAÜ’deki FETÖ/PDY yapılanmasıyla ilgili açılan davaya Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edilirken, bu yapının üniversitedeki en belirgin birimlerinden birisi olarak gösterilen ve PAÜ Davası’ndaki sanıklar arasında yer alan Kudret Gezer tarafından kurulan Mantar Araştırma ve Uygulama Merkezi kapatıldı. Merkezin kapatılmasına ilişkin “Pamukkale Üniversitesi Mantar Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetmeliği’nin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik”, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

FETÖ ile özdeşleşen PAÜ Mantar Araştırma ve Uygulama Merkezi kapatıldı

Yayım tarihinden itibaren yürürlüğe giren bu kararla 31.07.2006 tarih ve 26245 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle kurulan Pamukkale Üniversitesi Mantar Araştırma ve Uygulama Merkezi kapatılmış oldu.