Erasmus öğrencileri Denizli’ye geldi – D20Haber
10.12.2023, Pazar
8 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Erasmus öğrencileri Denizli’ye geldi

Erasmus öğrencileri Denizli’ye geldi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Temmuz 2022 Cumartesi - 14:08Güncelleme: 23 Temmuz 2022 Cumartesi - 15:35
Erasmus öğrencileri Denizli’ye geldi

Lütfi Ege Anadolu Lisesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Objektifimdeki Kültür” projesi kapsamında beş ülkeden Erasmus öğrencileri Denizli’ye geldi.

Koordinatörlüğünü Lütfi Ege Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Feride Sevinç’in yaptığı Objektifimdeki Kültür (Culture on My Camera) projesine Hollanda, Litvanya, Portekiz, Romanya ve Yunanistan’dan öğrenciler katıldı.

AB Erasmus + Gençlik Değişimleri projesiyle Denizli’ye gelen öğrenciler, 18-23 Temmuz tarihleri arasında “fotoğrafçılık ve ayrımcılığı önlemeye yönelik çalışmalar” konulu proje faaliyetlerini gerçekleştirdi.

Haberin DevamıReklam
Fotoğraf sanatçısı Zeki Akakça da katılımcılarla uygulamalı fotoğrafçılık atölyeleri çalışması yaptı ve kültürümüzü anlatan karma fotoğraf sergisi açtı.

Sergide Hollanda, Litvanya, Portekiz, Romanya ve Yunanistan’dan gelen gençlerin ayrımcılık temalı fotoğrafları da yer aldı.

Katılımcılar, dün Turan Bahadır Sergi Salonu’nda Denizli Gazeteciler Cemiyetince Oğuz Altuntaş’ın anısına açılan “Işığa Yol Verin” adlı fotoğraf sergisini de gezdi.