Elif Selçuk’a Yılın Öğretmeni Ödülü – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Elif Selçuk’a Yılın Öğretmeni Ödülü

Elif Selçuk’a Yılın Öğretmeni Ödülü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 31 Ekim 2023 Salı - 15:59Güncelleme: 31 Ekim 2023 Salı - 15:59
Elif Selçuk’a Yılın Öğretmeni Ödülü

Denizli’de görev yapan eğitimci Elif Selçuk, “Yılın Öğretmeni Ödülü”nü aldı. Selçuk, daha önce de Mor Sertifika ve Birleşmiş Milletler Küresel Okullar Programı ödüllerini kazanmıştı.

Merkezefendi ilçesindeki Pınar – Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesinde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak görev yapan Elif Selçuk, bu yıl 10’uncusu düzenlenen ve 17 kategoride değerlendirmenin yapıldığı “Eğitimde Başarı Ödülleri Yarışması”nda “Yılın Öğretmeni Ödülü”ne layık görüldü.

Selçuk ödülünü, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Eski Genel Müdürü Ömer Balıbey’in elinden aldı.

Ödülünü sahada kendisiyle benzer zorluklarla karşılaşan veya benzer hedefler peşinde koşan kadınlara ve öğretmenlere armağan eden Selçuk, “Her şey bir hikayeyle başlar. Bir kız çocuğunun kararlılığı, çabaları onun geleceğini şekillendirir. Türkiye’nin en doğusunda, dezavantajlı bir şehir olan Kars’ta yaşadım. Bir öğretmenin bir kız çocuğuna hayatın engellerini aşması ve tam potansiyeline ulaşması için rehberlik etmesinin ne kadar anlamlı bir duygu olduğunu çok iyi biliyorum. Bu yüzden öğretmenlik mesleğini seçtim. Bitlis, Tatvan ve Şanlıurfa’da 7 yıl boyunca dezavantajlı okullarda çalıştım. Şanlıurfa’da Mevsimlik işçi, sömürülen emekçi, parçalanmış ellerle kalem tutan öğrencilere öğretmeni oldum” dedi.

Haberin DevamıReklam
Kız çocuklarının eğitim haklarını elde etmeleri için çaba gösterdiğini kaydeden Selçuk, “Şimdi ise okulum Pınar Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesinde de öğrencilerimin yüzyılın sorunlarıyla mücadele etme, sürdürülebilir bir gelecek tasarlama becerileri kazanmaları için Birleşmiş Milletler Küresel Okullar Programı’nı (Global Schools Program) uyguluyorum. Bu ödül sahada çabalarımın, adanmışlığımın onaylanması anlamına geliyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında bir cumhuriyet kadını olarak ‘Yılın Öğretmeni’ ödülüne layık görülmüş olmanın duygusal bir anını ve haklı gururunu yaşıyorum. Denizli ilimize bu ödül hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

DENİZLİ (İHA)