Eğitim-İş’ten seçmeli ders açıklaması – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Eğitim-İş’ten seçmeli ders açıklaması

Eğitim-İş’ten seçmeli ders açıklaması

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Şubat 2024 Pazar - 09:52Güncelleme: 11 Şubat 2024 Pazar - 09:52
Eğitim-İş’ten seçmeli ders açıklaması

Eğitim-İş Sendikası Denizli 2 Nolu Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, 44 seçmeli ders olmasına karşın İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sadece din alanı dersleri seçmeli gibi gösterdiğini öne sürerek, öğrencilerin seçme hakkına saygı gösterilmesini istedi.

Eğitim-İş Sendikası Denizli 2 Nolu Şube Başkanı Namık kemal Aydoğan, seçmeli dersler konusunda her yıl yaşanan yönlendirmeyle yine karşı karşıya kalındığını, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün seçmeli dersleri yalnızca “din alanı dersler”den oluşuyormuş gibi gösterip diğer seçmeli derslerden hiç söz etmeden tek taraflı bildirimde bulunduğunu ifade etti. Aydoğan, şu açıklamayı yaptı:

“Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal medya hesaplarında paylaştıkları görseller ve paylaşımlarla seçmeli dersleri yanlı olarak dayatmaktadır.

Yine WhatsApp gruplarından gönderdikleri imzasız yazılarla seçmeli derslerin dini içerikli dersler gurubundan seçilmesini istemişlerdir. Oysa yönlendirmesi yapılan dini içerikli seçmeli dersler dışında üç farklı ders grubu daha olup toplamda 44 farklı seçmeli ders bulunmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı diğer genel müdürlükler seçmeli dersler konusunda çalışma yapmazken neden yalnızca Din Öğretimi Genel Müdürlüğü afiş yayınlıyor, müdürlere emrivaki yazı gönderiliyor? Rahat bırakın da veli ve öğrenci ne seçeceğine kendisi karar versin. İnsanların aklına fikrine güveniniz mi yok? Seçmeli dersler yalnızca afişte belirtilen derslerden oluşmuyor, hayatın da yalnızca sizin fikirlerinizden oluşmadığı gibi.”

Öte yandan,30 Ocak’ta başlayan ders seçme işlemlerinin yarın (pazartesi) sona ereceği bildirildi.