26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Tatar: Pandemi süreciyle eski köye yeni...

Tatar: Pandemi süreciyle eski köye yeni adet geldi

Haber Merkezi - 5 Ağustos 2020 Çarşamba - 14:43 Tatar: Pandemi süreciyle eski köye yeni adet geldi

Egebil Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar, coronavirüs salgını döneminde eğitim modelinin değiştiğini belirterek, “eski köye yeni adet geldi” yorumunu yaptı.

A- A+

Egebil Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar ve Efebey Kampüsü Kurucusu Mehmet Budak, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Salonu’nda düzenledikleri basın toplantısıyla, coronavirüs salgınıyla eğitimde yaşanan değişime dikkat çekti, Egebil Okulları olarak yeni sürece yönelik çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundular.

EĞİTİM 180 GÜN DEĞİL, 12 AYDIR”

Pandemi sürecinin Türkiye’deki eğitim sistemin değişmesi için tarihi bir fırsat olduğunu söylen Egebil Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar, “Pandemi süreciyle birlikte eski köye yeni adet geldi. Bu süreç eğitimde bir devrim fırsatıdır ve bizim bunu kaçırma şansımız yok. Yeni okulculukta eğitimde artık zaman sınırı yok ve eğitim eskiden olduğu gibi 180 gün değil 12 aydır. Sadece eğitim modeli değil, öğretmen ve veli modeli de değişti. Artık çocuğuyla birlikte öğrenen bir veli profiliyle karşı karşıyayız” dedi.

OKULLAR AÇILACAK MI?

Faruk Tatar, okulların açılıp açılmayacağıyla ilgili olarak da, “Okullar açılacak mı? dünün sorusu. Türkiye’de 20 milyon öğrenci var. Bu sayı 143 ülkenin nüfusundan fazla. Bizim gibi genç nüfusa sahip ülkeler eğitime ara veremez. Ben Türkiye’yi karış karış gezdim ve Denizli’nin eğitim alanında da lokomotif bir kent olduğunu biliyorum. Denizlililer eğitimin önemini biliyor ve eğitime yatırım yapıyor” diye konuştu.

EGEBİL VE EFEBEY GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

Egebil Okulları’nı tüm Türkiye’ye yaydıklarını kaydeden Tatar, Denizli’de işini en iyi şekilde yapan Efebey Koleji ile güçlerini birleştirdiklerini, bundan böyle Egebil Okulları Efebey Kampüsü adıyla hizmet vereceklerini, bir yıldır hibrit eğitim üzerine çalışmalar yaptıklarını, olumlu sonuçlar aldıkları eğitim modelini özel okul devlet okulu ayrımı yapmaksızın tüm eğitim kurumlarıyla paylaşmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

PANDEMİ SÜRECİ YENİ MODELİN UYGULAMASINI ÖNE ÇEKTİ

Egebil Okulları Efebey Kampüsü Kurucusu Mehmet Budak da pandemi sürecinin yeni modelin uygulanmasını hızlandırdığını belirterek, “Yeni model eğitime geçmek normal şartlarda belki de 10 yıl sürecekti. Ama pandemi süreci özellikle uzaktan eğitim konusunda mecburiyetleri beraberinde getirince yeni model hızla eğitim sistemine girdi. Bunu pandeminin pozitif yanı olarak değerlendirebiliriz” ifadelerini kullandı.