09.03.2021, Salı
5 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

Denizlili Aygören, Rektör Bulu’nun danışmanlığını reddetti

Haber Merkezi - 2 Şubat 2021 Salı - 11:31 Denizlili Aygören, Rektör Bulu’nun danışmanlığını reddetti

Boğaziçi Üniversitesi rektörü Prof Dr Melih Bulu, Denizlili Öğretim Görevlisi Oğuzhan Aygören’i danışmanı yapmak istedi. Ancak, DEVA Partisi’nin kurucularından olan genç akademisyen yapılan atamayı reddetti.

A- A+

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih bulu, çalışma arkadaşı bulamıyor. Yaptığı tüm atamalar reddedilen Bulu’ya bir “hayır” yanıtı da Denizlili akademisyen Oğuzhan Aygören’den geldi. Eski Denizli Belediye Başkanı Ali Aygören’in oğlu olan ve DEVA Partisi’nin kurucuları arasında yer alan Oğuzhan Aygören, rektör danışmanlığı görevini kabul etmediğini açıkladı.

Kendisine “girişimcilikten sorumlu rektör danışmanlığı” görevi teklif edildiğinde görüşmeler yapıp, istişarelerde bulunduğunu belirten Aygören, şu açıklamayı yaptı:

“Benim bir unvana ihtiyacım olmadığını, zaten Girişimcilik Merkezi Müdürü olarak okulda bu alanda çalışmalar yaptığımı ve Boğaziçi’nin girişimcilik alanında öncü rol üstlenmesi için her zaman olduğu gibi elimden geleni yapmaya devam edeceğimi ilettim.

Bu kadar şeffaf ve samimi bir iletişimle diyalog kurmaya devam ederken, bugün sürpriz bir şekilde rektör danışmanlığı görevine atandığımı öğrendim. Kendisinin de aynı şeffaflıkta hareket etmesini beklerdim. Boğaziçi, bu ülkenin en değerli beyinlerini yetiştirme sorumluluğu ile sıradanlaşmayı hak etmeyen çok özel bir yerdir. Gülse Birsel’in 2017 mezuniyet konuşmasında söylediği gibi bizim Türkiye’yi koskoca bir Boğaziçi yapmaya ihtiyacımız var. Ancak Boğaziçi’ni küçük Türkiye yaptığımızda hepimiz kaybederiz. Ayrıştırıcı ve hedef gösterici mesajlar, bugün üniversite ve çevresinde polis baskısıyla gerçekleşen olaylar, öğrencilerimize güvenlik görevlilerinin müdahalesi kabul edilebilir değildir. Tüm bu sebeplerle, bu atamayı kabul etmemin mümkün olmadığını tüm kamuoyu ile paylaşmak isterim.”