04.03.2021, Perşembe
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

Ev hanımı Yurdagül Atlar, 66 yaşında liseyi bitirdi

Haber Merkezi - 12 Şubat 2021 Cuma - 15:20 Ev hanımı Yurdagül Atlar, 66 yaşında liseyi bitirdi

Denizli’de, 66 yaşındaki ev hanımı Yurdagül Atlar, lise eğitimini tamamlayıp diplomasını aldı. Atlar, yeni hedefini üniversite eğitimi olarak açıkladı.

A- A+

Yurdagül Atlar, lise diploması almak için çok çalıştı. Açıköğretim Lisesine kaydını yaptırdıktan sonra titiz bir şekilde ders çalışıp sınavlara girdi. Bunun karşılığını da mezun olup, lise diplomasına kavuşarak aldı.

Otuma azmiyle örnek olan Yurdagül Atlar’a diplomasını veren İl Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Ekici, “Yurdagül Hanım’ın gayretlerinin tüm öğrencilerimize ve halkımıza ışık tutacağı inancındayım. Üniversite sınavlarına Merkezefendi Halk Eğitim Merkezinin açtığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile büyük bir azimle hazırlanıyor. Üniversite diplomasını aldığında da birlikte fotoğraf çektirmek dileği ile başarılar diliyorum” dedi.

Büyük başarı göstererek lise diplomasını alan Yurdagül Atlar ise, yeni hedefinin üniversite sınavlara girerek Bilgisayar Mühendisiliği yada Tıp Fakültesini kazanabilmek olduğunu, yıllardır içinde kalan okuma isteğini gerçekleştirebilmenin büyük mutluluğunu yaşadığını söyledi.