Denizli’den Gazze’ye yardım eli, binlerce iç çamaşır gönderildi – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Denizli’den Gazze’ye yardım eli, binlerce iç...

Denizli’den Gazze’ye yardım eli, binlerce iç çamaşır gönderildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Mart 2024 Pazartesi - 14:15Güncelleme: 18 Mart 2024 Pazartesi - 14:15
Denizli’den Gazze’ye yardım eli, binlerce iç çamaşır gönderildi

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 8 halk eğitimi merkezinde dikilen 30 bin iç çamaşır, abluka altındaki Gazze’ye gönderildi.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gazze'de yaşayan ve İsrail ablukası altında zorlu şartlarla mücadele eden kadın, erkek ve çocuklara yönelik insani yardım çalışması gerçekleştirdi.

Pamukkale, Merkezefendi, Honaz, Çal, Acıpayam, Serinhisar, Sarayköy ve Tavas Halk Eğitimi merkezlerinde görev yapan usta öğreticiler ile düzenlenen kurslara katılan kursiyerler, Gazzeli kadın, çocuk ve erkekler için 30 bin adet içi çamaşırı hazırladı.

Halk eğitimi merkezleri kursiyerlerinin ele ele vererek dikimini yaptığı çamaşır kitleri paketlenerek, Filistin’e ulaştırılmak üzere Mersin’e gönderildi.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, konu ile ilgili “Bakanlığımız uhdesinde halk eğitimi merkezlerimizce insani yardım olarak çok anlamlı bir çalışmaya imza attık. Gazze’de aylarıdır süren savaşta masum on binlerce insan katledildi. Bunun üzüntüsünü her daim içimizde yaşıyoruz. Oradaki insanlar imkânsızlıklar içinde hayatlarını devam ettirirlerken halk eğitimi merkezlerimiz aracılığı ile böylesine önemli bir yardımın içinde olmak içimizdeki acıyı bir nebze hafifletti. Hazırlamış olduğumuz insani yardım malzemelerini Filistin'e yolcu ediyoruz. Üretimden paketlemeye kadar projede emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.