27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Bilgi yarışmasında Münevver-Nafiz Dirlik Anafartalar Ortaokulu...

Bilgi yarışmasında Münevver-Nafiz Dirlik Anafartalar Ortaokulu 1. oldu

Haber Merkezi - 12 Mayıs 2018 Cumartesi - 13:08 Bilgi yarışmasında Münevver-Nafiz Dirlik Anafartalar Ortaokulu 1. oldu

Cafer Sadık Abalıoğlu (CSA) Eğitim ve Kültür Vakfı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “7. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması”nda, Münevver-Nafiz Dirlik Anafartalar Ortaokulu 1. oldu.

A- A+

CSA Eğitim ve Kültür Vakfı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği bilgi yarışması 7 Mayıs’ta başladı. Yarışmaya Merkezefendi’den 19, Pamukkale’den 26 okul katıldı. İlçelerinde ilk 3 sırayı alan okullar, il birinciliği için finalde yarıştı.

Hayli çekişmeli geçen finalde birinciliği Münevver-Nafiz Dirlik Anafartalar Ortaokulu kazandı. 100. Yıl Mehmetçik Ortaokulu ikinci olurken, Sevil kaynak Ortaokulu da üçüncülüğü elde etti.

Ayrıca, genel kültür kategorisindeki tüm soruları doğru yanıtlayan Münevver Nafiz Dirlik Anafartalar Ortaokulu ve Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu Ortaokulu’na “ilimizi en iyi tanıyan okul” belgesi takdim edildi.

CSA Vakfı Başkanı Ali Abalıoğlu, jüri başkanı Şerif Kutludağ, jüri üyeleri Prof. Dr. Tahsin Hancıoğlu, Prof. Dr. Süleyman İnan, Dr. Öğretim Üyesi Metin Türktaş, sosyal bilgiler öğretmeni Esin Çetin, Türkçe öğretmeni Hasan Hüseyin Bayar, fen bilgisi öğretmeni İsa İlbay ile soru hazırlama komisyonunda görev alan sosyal bilgiler öğretmenleri Abdullah Taşkın ve Selma Sözer Ürekli, Türkçe öğretmenleri Tuğbanur Bilgihan ve Muhammet Çelik, matematik öğretmenleri Yasemin Abacı ve Mustafa Gödek, fen bilgisi öğretmenleri Sevda Yolcu ve Esra Güngör İkizoğlu, genel kültür sorularını hazırlayan Derya Öksüz ve Yasemin Emir’e teşekkür ederek, belge verdi.