17.09.2021, Cuma
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Okullar açıldı, ders zilini Vali Atik...

Okullar açıldı, ders zilini Vali Atik çaldı

Haber Merkezi - 6 Eylül 2021 Pazartesi - 14:36 Okullar açıldı, ders zilini Vali Atik çaldı

Denizli’de, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı, Vali Ali Fuat Atik’in çaldığı ders ziliyle başladı.

A- A+

Eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla düzenlenen tören Gazi İlkokulunda yapıldı. Törene Vali Ali Fuat Atik, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Ekici, Şube Müdürü Affan Başbuğ, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan programda konuşan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Ekici, “Bugün bizim için çok heyecanlı bir gün. Uzun bir aradan sonra kıymetli öğrencilerimize kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. İlimizde, sağlık konusundaki tüm tedbirler Sayın Valimizin himayelerinde alınmış bulunmaktadır. İki yüz bine yakın öğrenci ve öğretmenimizle bugün itibariyle eğitim-öğretim faaliyetlerine başlıyoruz. Akamete uğramadan sağlıklı, sıhhatli ve başarılı bir yıl olmasını temenni ediyor saygı ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

DERS ZİLİNİ VALİ ATİK ÇALDI

Haberin DevamıReklam

Törende ilk ders zilini Vali Ali Fuat Atik’in çalmasıyla yeni eğitim-öğretim yılı başladı. Öğrencilerin heyecanına sınıfları ziyaret ederek ortak olan Atik, bugün başlayan yeni eğitim-öğretim yılının öğrenci, öğretmen, veli ve eğitimin tüm paydaşlarına hayırlı olmasını diledi.

183 BİN 257 ÖĞRENCİ ÖĞRENİM GÖRECEK

Denizli’deki 797 ilkokul, ortaokul ve lisede 183 bin 257 öğrenci öğrenim görecek. Bu okullarda 14 bin 834 öğretmen görev yapacak.