27.03.2023, Pazartesi
11 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Öğretmenler ‘eşit işe eşit ücret’ diyerek...

Öğretmenler ‘eşit işe eşit ücret’ diyerek yürüdü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 2 Kasım 2022 Çarşamba - 13:18Güncelleme: 2 Kasım 2022 Çarşamba - 13:18
Öğretmenler ‘eşit işe eşit ücret’ diyerek yürüdü

Denizli’de, “eşit işe eşit ücret” diyen öğretmenler eylem yaptı. Eğitimle ilgili 13 sendikanın üyesi öğretmenler, iş bırakma eyleminin yanı sıra, valilikten Delikliçınar Meydanı’na kadar yürüyerek, basın açıklamasında bulundu.

Ücret konusunda bir süredir sıkıntılarını dile getiren öğretmenler, bu kez seslerini duyurmak için iş bırakma eylemi yaptı ve yürüyüş gerçekleştirdi. Eğitim alanında faaliyet gösteren 13 sendikaya üye 4 bin dolayında öğretmen, daha önce açıklanan takvime uyarak bugün derslere girmedi.

YÜRÜYÜŞ YAPTILAR

Haberin DevamıReklam

Bir araya gelen eğitim sendikalarının üyeleri, bir de “eşit işe eşit ücret” ile sorunlarını dile getirdikleri dövizleri taşıdıkları yürüyüş gerçekleştirdi. Gazi İlkokulu önünde toplanan 2 bin dolayında öğretmen, Delikliçınar meydanı’na kadar yürüdü.

ORTAK AÇIKLAMA YAPILDI

Yürüyüşün bitiminde Delikliçınar Meydanı’nda 13 sendikanın ortak bildirisi okundu. Bildiride Öğretmenlik Meslek Kanunu ve eğitimde yaşanan diğer sorunlar nedeniyle ortak eylem kararı alındığı hatırlatılarak, 19 Kasım’da yapılacak kariyer basamak sınavının iptal edilmesi istendi.

Bir maaş tutarında eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneği talep eden öğretmenler, birinci dereceye geçmiş tüm kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge isteğini dile getirdi.