07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Öğrenciler atıkları ürüne dönüştürüp sergi açtı

Öğrenciler atıkları ürüne dönüştürüp sergi açtı

Haber Merkezi - 7 Haziran 2022 Salı - 20:18 Öğrenciler atıkları ürüne dönüştürüp sergi açtı

Denizli’de lise öğrencileri, atıkları yeniden değerlendirip ürüne dönüştürdü. Yaptıkları çalışmaları da açılan sergiyle beğeniye sundular.

A- A+

Merkezefendi Naile Mehmet Ali Uyanık Anadolu Lisesi öğrencileri, görsel sanatlar ve biyoloji öğretmenlerinin rehberliğinde, atık ürünler ile el becerilerini bütünleştirip “Dönüştürülebilir Sanat” sergisi açtı. Öğrencilerin çalışmaları, serginin açılışına katılan veliler ve davetlilerin beğenisini topladı.

Serginin açılışını yapan Denizli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Ekici, “Sıfır atık bilinciyle oluşturulmuş mekanların sayısını tüm okullarımızda yaygınlaştırıyoruz. Bakanlığımızın gösterdiği hızlı reaksiyona aynı hızla adapte olarak tüm eğitim kademelerinde çevreci fikirleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Mehmet Ali Uyanık Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerimiz de farkındalık düzeylerini hazırladıkları bu sergi ile taçlandırdılar. Emeği geçen kıymetli idarecilerimiz, değerli öğretmenlerimiz, öğrenci ve velilerimize içtenlikle teşekkür ediyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam