04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Meslek lisesine fırın kuruldu

Meslek lisesine fırın kuruldu

Haber Merkezi - 15 Eylül 2022 Perşembe - 19:02 Meslek lisesine fırın kuruldu

Denizli’de eğitim-öğretim veren Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 10 bin ekmek kapasiteli fırın kuruldu. Fırında, rol ekmekten poğaçaya çeşitli unlu mamullerini üretimi de yapılabilecek.

A- A+

Milli Eğitim Bakanlığınca meslek liselerinde üretimin artırılması amacıyla hayata geçirilen “81 İlde 100 Fırın” projesi kapsamında, Pamukkale’nin Akköy Mahallesi’nde eğitim-öğretim veren Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine fırın kuruldu.

Haberin DevamıReklam

Faaliyete geçen ekmek fırınıyla ilgili okul yöneticilerinden bilgi alan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Ekici, “Fırınımız eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Fırınımızda rol ekmek, normal ekmek, simit, poğaça ve her türlü unlu mamul üretimi yapılmaktadır. Meslek liselerimizde yapılan konsept projelerden bir tanesi de fırınların kurulmasıydı. Burada üretilecek rol ekmekler taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilere, Pamukkale Üniversitesi ve Karahayıt otellerine dağıtılacak. Normal ekmekler ise Akköy, Karahayıt ve Pamukkale esnafı ile ilimizdeki pansiyonlu okullara gönderilecek” dedi.

Ekici, fırının günlük 10’ar bin rol ekmek ve normal ekmek üretecek kapasitede olduğunu sözlerine ekledi.