10.08.2022, Çarşamba
23 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Down sendromlu gençlerin mezuniyet sevinci

Down sendromlu gençlerin mezuniyet sevinci

Haber Merkezi - 27 Haziran 2022 Pazartesi - 18:29 Down sendromlu gençlerin mezuniyet sevinci

Denizli’de, down sendromlu Hakan Çakmak ve Muhammed Tuğrul Şahin, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Spor Bilimleri Fakültesinden mezun olarak, eğitimde azmin önemine en güzel örnek oldular.

A- A+

Hani klişeleşmiş sir söz vardır “azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz” diye… bunun en son ve en somut örneklerinden birisi PAÜ’de yaşandı. Spor Bilimleri Fakültesinin öğrencileri Hakan Çakmak ile Muhammed Tuğrul Şahin, azmedip başardı ve bunun karşılığını diplomayla aldılar.

AZMLETTİLER, BAŞARDILAR

Spor Bilimleri Fakültesinin down sendromlu öğrencileri Hakan Çakmak ve Muhammed Tuğrul Şahin, fırsat tanındığında, engel çıkarılmadığında engellilerin neleri başarabileceğine en güzel örneği oluşturdu.

Öğrencilerden Hakan Çakmak, rekreasyon bölümünü başarı ile tamamlarken, Muhammed Tuğrul Şahin ise antrenörlük eğitimi bölümünden mezun oldu. Öğrencilerin mezuniyet sevincine salondaki tüm davetliler alkışlarıyla ortak oldu.

ARKEOLOJİYE OLAN TUTKUSU BİRİNCİLİK GETİRDİ

Haberin DevamıReklam

PAÜ Fen Edebiyat Fakültesini birincilikle bitiren Seyhan Erdem Koçer de bir başka başarı hikayesinin kahramanı oldu. Koçer, ODTÜ İktisat Bölümünü bitirdikten yaklaşık 20 yıl sonra arkeolojiye olan sevgisi ve ilgisi nedeniyle yükseköğrenime geri döndü. Mezuniyet belgesini ise birincilikle aldı.

Mezuniyet töreninde konuşan Koçer, finans sektöründe çalışırken arkeoloji ve sanat tarihi alanlarına olan ilgisini fark ettiğini, derslere sadece sınıfı geçmek için değil kendini olabildiğince geliştirebilmek için çalıştığını, insanın sevdiği, ilgi duyduğu bir alanda eğitim almasının ve sevdiği işi yapıyor olmasının da başarıyı getirdiğini söyledi.