27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Anaokulu öğrencilerinin tershane gezisi

Anaokulu öğrencilerinin tershane gezisi

Haber Merkezi - 8 Temmuz 2021 Perşembe - 15:15 Anaokulu öğrencilerinin tershane gezisi

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde faaliyet gösteren Yenişehir İlgi ve Başarı Anaokulu öğrencileri, kentte sektörünün tek temsilcisi olan Arsen Lorenzo Tersanesi’nin konuğu oldu. Üretim aşamasındaki tekneleri gezen minik öğrenciler, gezi sonrası tersane duvarında kendilerine ayrdılan bölümlere resim yaptı.

A- A+

Denizli’nin sektöründeki tek temsilcisi olan Arsen Lorenzo Denizcilik, tersanesinde minik öğrencileri ağırladı. Yenişehir İlgi ve Başarı Anaokulu öğrencileri, yarım gününü tersaneye ayırdı.

Tersanede üretimi devam eden tekneleri gezen minikler, hem teknenin nasıl üretildiğini görme fırsatı yakaladı hem de merak ettikleri pek çok sorunun yanıtını buldu.

Öğrenciler, gezi sonrası tersane duvarında kendileri için ayrılan duvara resim de yaptı. Rengarenk boya setleriyle gönüllerince boyama yapan minik öğrencilerin keyfine diyecek yoktu.

Denizli’de bir yılı aşkın süredir üretim yapan Arsen Lorenzo Denizcilik AŞ, kıyıdan yüzlerce kilometre uzağa kurduğu tersaneyle farklı kesimlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.