26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. 2020-2021 eğitim öğretim yılı hazırlıkları

2020-2021 eğitim öğretim yılı hazırlıkları

Haber Merkezi - 11 Ağustos 2020 Salı - 16:33 2020-2021 eğitim öğretim yılı hazırlıkları

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2020-2021 eğitim öğretim yılı ile ilgili değerlerlendirme toplantısı yapıldı.

A- A+

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında gerçekleştirilen değerlendirme ve planlama toplantısına, müdür yardımcıları, şube müdürleri ile 19 ilçe milli eğitim müdürü katıldı.

Toplantıda konuşan Oğuz “Coronavirüsü sebebiyle mart ayında eğitime ara veren ve eğitim öğretim yılı sonuna kadar açılmayan okullarımız, yeni eğitim döneminde kapılarını öğrenci ve öğretmenlere açmak için hazırlanıyor. Bakanlığımız ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından yapılan protokolle hazırlanan Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu okullarımızın yeni eğitim öğretim yılına hazırlanmasında en önemli kriterleri oluşturuyor. Hijyen çalışmalarında kılavuz ve rehberin anlaşılması, hijyen uygulamaları hakkında doğru bilgiye erişimin sağlanması, koordinasyonun oluşturulması için her İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde Okulum Temiz Bilgi Merkezi oluşturuyoruz” dedi.

2020-2021 eğitim öğretim yılına hazırlıkların kesintisiz ettiğini belirten Oğuz “İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde, okullarımızı hijyen anlamında yeni eğitim öğretim yılına eksiksiz bir şekilde hazır hale gelmeleri için gereken bütün çabaları sarf ediyoruz. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasının sağlanması ve bunun için uygun eğitim ortamlarının hazırlanması konusunda tüm idareci, öğretmen ve personellerimizle görev bilinci tam bir biçimde çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.