Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Mobil Deney Çantası Projesi’ne 3’üncülük ödülü – D20Haber
19.06.2024, Çarşamba
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Mobil...

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Mobil Deney Çantası Projesi’ne 3’üncülük ödülü

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Ocak 2024 Pazartesi - 15:50Güncelleme: 29 Ocak 2024 Pazartesi - 15:50
Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Mobil Deney Çantası Projesi’ne 3’üncülük ödülü

Öğrencilerin derslerine olan ilgi ve motivasyonlarını artırabilmesi amacıyla geliştirilen Mobil Deney Çantası Projesi, Verimlilik Proje Ödülleri 2023’te üçüncülük elde etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Verimlilik Proje Ödülleri, Kocaeli’nde gerçekleştirildi.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından geliştirilip Pamukkale Üniversitesi iş birliğiyle son halini alan Mobil Deney Çantası projesi, eğitim kategorisinde Türkiye 3’üncüsü oldu. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Yeni Teknolojilerle Orta Ölçekli Kompost Üretim Tesisi Tasarımı ve Gerçekleştirilmesi Projesi ile 2., Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi de Uzaktan Eğitim Kapısı Projesi ile birinciliği elde etti.

Haberin DevamıReklam
Projenin son halini almasından itibaren geçen süreçte Mobil Deney Çantası hakkında öğretmenlere materyal hakkında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ayrıntılı bilgilendirme yapıldığı, alınan geri bildirimlerin verimlilik adına olumlu sonuçlar verdiği belirtildi.

Öğrencilerin öğrenim programındaki hedefleri gerçekleştirebilmesi, derslerine olan ilgi ve motivasyonlarını artırabilmesi açısından kilit bir role sahip olması hedeflenen Mobil Deney Çantası Projesi’nin, öğrencilerin bilime olan ilgilerini artıracak önemli bir öğretim materyali olarak tasarlandığı ifade edildi.