28.10.2020, Çarşamba
12 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu

Denizli bu kez pilot iller arasında yok

Haber Merkezi - 22 Ağustos 2017 Salı - 14:00 Denizli bu kez pilot iller arasında yok

Birçok uygulamada pilot il seçilen Denizli, müfredat güncellemesiyle önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren 5. sınıflardan itibaren başlayacak yabancı dil ağırlıklı eğitimde pilot iller arasına alınmadı.

A- A+

İlçe milli eğitim müdürleri toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında yapıldı. Oğuz, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, yeni eğitim öğretim yılı için yoğun çalışma içinde olduklarını, tüm hazırlıkların 18 Eylül itibariyle biteceğini ve eksiksiz bir şekilde yeni eğitim öğretim yılına başlayacaklarını söyledi.

Bu eğitim öğretim yılı itibariyle müfredatta bazı değişiklikler olduğunu anımsatan Oğuz, “Sayın Milli Eğitim Bakanımızın da belirttiği üzere 100 bine yakın değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklikler ile müfredat gereksiz, hayatla bir bağlantısı kalmamış konuların ayıklanmasıyla daha güncel bir hal aldı. Ayrıca müfredat güncellemesi ile 5. sınıflarda yabancı dil ağırlıklı eğitim verilmesine ilişkin düzenlemelerde yapıldı. 2017-2018 eğitim öğretim yılı itibariyle yabancı dil ağırlık eğitim yapılacak olan pilot iller arasında Denizli olmamasına rağmen, bizler yabancı dil ağırlıklı eğitime kendimizi şimdiden hazırlayacağız. Müfredat tanıtım programı konusunda da sizlerden gerekli gayreti bekliyorum” dedi.