27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. DEBİP ve EDEP çalışmaları değerlendirildi

DEBİP ve EDEP çalışmaları değerlendirildi

Haber Merkezi - 19 Nisan 2017 Çarşamba - 17:49 DEBİP ve EDEP çalışmaları değerlendirildi

Vali Ahmet Altıparmak’ın, ilçe milli eğitim müdürleri ile yaptığı toplantıda, Değerler Eğitiminde Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi (DEBİP) ile Eğitimde Değerler Eğitimi Programları (EDEP) konusunda gerçekleştirilen çalışmalar değerlendirildi.

A- A+

80. Yıl Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıya Vali Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, milli eğitim müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürleri ile programlar kapsamında proje üreten ve uygulayan okulların müdürleri katıldı.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından, ilçe milli eğitim müdürleri ve okul müdürleri, programlar çerçevesinde okullarda uygulanan projelerle ilgili sunumda bulundu.

Haberin DevamıReklam

Vali Dr. Ahmet Altıparmak da, toplantıda yaptığı konuşmada, programların önemini vurguladı. Proje uygulayan okul yöneticilerine teşekkür eden Altıparmak, yetim ve anne-babası ayrı çocuklarla özel olarak ilgilenilip onların topluma kazandırılmasının önemli olduğunu belirtti.

Babası olmayan bir öğrencinin erkek öğretmen, annesi olmayan bir çocuğun da bayan öğretmen ile eşleştirilerek yakından ilgilenilmesi ve sorunlarının dinlenmesinin önemli olduğunu kaydeden Vali Altıparmak, bu öğrencilerin topluma kazandırılmasındaki çabanın altını çizdi.

Bunun zorlama olarak değil, görev edinilerek uygulanmasının verimli sonuçlar getireceğini ifade eden Altıparmak, bu konuda her kesime büyük görevler düştüğünü sözlerine ekledi.