Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ek ders ücretlerinde artış açıklaması – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ek ders ücretlerinde artış...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ek ders ücretlerinde artış açıklaması

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Eylül 2023 Cuma - 13:55Güncelleme: 15 Eylül 2023 Cuma - 13:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ek ders ücretlerinde artış açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "(Ücretli öğretmenler ve usta öğreticiler) Saatlik ek ders ücretlerinde yaklaşık yüzde 25 oranında ilave bir artışa gidiyoruz" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’ne katıldı.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada “(Ücretli öğretmenler ve usta öğreticiler) Saatlik ek ders ücretlerinde yaklaşık yüzde 25 oranında ilave bir artışa gidiyoruz. Böylece aylık ücretlerinde 2023 yılında yüzde 91 oranında artış yapmış olacağız” dedi.

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİN BURSLARI

Haberin DevamıReklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan, burslarla ilgili de “Milli Eğitim burslusu lisansüstü öğrencilerimizin burslarını, okudukları ülkenin şartlarına göre değişen oranlarda yükseltiyoruz. Burslarda döviz bazında ortalama yüzde 26-27 civarında bir zam yapmış oluyoruz” diye konuştu.

Eğitim konusunda eleştirilere açık olduklarını kaydeden Erdoğan, “Doğrudan istikbalimizi ilgilendiren eğitim konusu, ideolojik kakofoniye mahkum edilmesin. Eğitim meselesinde, siyasi görüşü ne olursa olsun tüm paydaşların yapıcı eleştirilerine açığız. Fikri olan paylaşsın, tenkidi olan iletsin” ifadelerini kullandı.