29.06.2022, Çarşamba
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. CSA Vakfı’ndan kariyer günleri etkinliği

CSA Vakfı’ndan kariyer günleri etkinliği

Haber Merkezi - 7 Nisan 2017 Cuma - 09:59 CSA Vakfı’ndan kariyer günleri etkinliği

Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı, Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte “Mesleki ve Teknik Liseler Kariyer Günleri” düzenledi.

A- A+

“Önce İnsan” ve “Toplumdan Aldığını Büyüterek Toplumla Paylaşma” ilkeleri ışığında 1999 yılında kurulan CSA Vakfı’nın, ulusal kalkınmaya, yöresel gelişime ve kültürel zenginliklerin yaşatılmasına katkıda bulunmak amacıyla eğitim, kültür, bilim ve sanat alanlarında faaliyetleri kapsamında düzenlediği kariyer günleri etkinliği, Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki gerçekleştirildi.

Haberin DevamıReklam

Kariyer günleri programı Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, CSA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Abalıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un açılış konuşmalarıyla başladı. Daha sonra DEBAK A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Faruk İnceoğlu ve Denizli Sanayi Odası Başkanı Sayın Müjdat Keçeci tarafından sunulan “Teknik ve Mesleki Eğitimin Sanayi İçin Önemi” konulu seminer ile devam etti.

Katılımcılar, meslek liselerinin ülke sanayinin gelişimi için önemini, öğrencilerin mezun olduklarında işlerinin genelde hazır olduğunu, buna karşılık üniversite mezunlarının sadece 1/4’ünün işe yerleşebildiğine değindi. Ayrıca sanayi 4.0 kavramıyla geleceğin üretim teknolojilerinin gelişmesine dikkat çekildi.