27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. CSA Vakfı Bilgi Yarışması başladı

CSA Vakfı Bilgi Yarışması başladı

Haber Merkezi - 8 Mayıs 2018 Salı - 12:57 CSA Vakfı Bilgi Yarışması başladı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Cafer Sadık Abalıoğlu (CSA) Eğitim ve Kültür Vakfı işbirliğiyle düzenlenen “7. Sınıflararası Bilgi Yarışması” başladı. Yarışmaya, Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerinden 45 okul katılıyor.

A- A+

Devlete ait okullarda eğitim-öğretim gören 7. sınıf öğrencilerinin akademik gelişimlerine katkıda bulunmak, okulunu ve kendilerini temsil edebilme gücü kazanmalarını sağlamak, hızlı ve doğru karar verebilme yeteneklerini ve centilmence rekabet edebilme becerilerini geliştirmek amacıyla düzenlenen bilgi yarışmasına Merkezefendi’den 19, Pamukkale’den 26 olmak üzere 45 okul katılıyor.

Yarışmanın ilk gününde Merkezefendi’den katılan 19 okul 3 bölümde yarıştı. Bölümlerinde birinci olan Hacı Halil Bektaş Ortaokulu, Sevil Kaynak Ortaokulu ve Hasan Ali Kömürcüoğlu Ortaokulu ekipleri, ilçe birinciliği için yarışmaya hak kazandı.

Pamukkale’den yarışmaya katılan 26 okulun ekibi ise yarın 4 bölümde yarışacak. Bölüm birincileri, perşembe günü de ilçe birinciliği için mücadele edecek.

Finalde ise 2 ilçeden 6 ekip 11 Mayıs Cuma günü il birinciliği için yarışacak. Yarışmacılara sırasıyla Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, sosyal bilgiler ve ilimizi tanıyor muyuz kategorilerinden 3’er olmak üzere, toplam 15 soru yöneltilecek.