25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Çocuk ihmal ve istismarın önlenmesine dikkat...

Çocuk ihmal ve istismarın önlenmesine dikkat çekildi

Haber Merkezi - 11 Mayıs 2018 Cuma - 18:08 Çocuk ihmal ve istismarın önlenmesine dikkat çekildi

Çocuklara yönelik ihmal ve cinsel istismar olaylarının önlenmesi çalışmaları kapsamında rehberlik öğretmenlerini bilgilendirmek amacıyla panel düzenlendi.

A- A+

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, panelin açılış konuşmasında, çocukların iyi ve eşit şartlarda hayata hazırlanmasını önemli bir çalışma olarak gördüklerini, gönüllü rehber öğretmenler ile dezavantajlı çocuklar için ortak çalışma yapılan kurumlarla değerlendirme yaparak bir yol haritası çizeceklerini söyledi.

Eğitimin çıtasını daha yukarılara çıkarmak istediklerini kaydeden Oğuz, “Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim alanında başarılı bir il olmak bize yetmiyor. Hedefimiz ivmemizi her daim daha yukarılara taşımaktır. Okullarımızda nicelik bakamından çok iyi konumlara geldik. Niceliğin yanında nitelik çalışmalarımız da aynı ivme ile devam etmektedir. Bugün yapacağımız çalışmada bunların bir parçasızdır. Denizli eğitim ailesi olarak çocuklarımızın gerek okullarında gerek evlerinde gerek caddelerde ve her alanda güvenli bir ortamda hayatlarını devam ettirmeleri gerektiğine inanıyoruz” dedi.