27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Çivril’de öğrenciye servisçi dayağı

Çivril’de öğrenciye servisçi dayağı

Haber Merkezi - 6 Nisan 2017 Perşembe - 18:14 Çivril’de öğrenciye servisçi dayağı

Çivril’de, lise öğrencisinin tartıştığı servis aracının sürücüsü tarafından dövüldüğü iddia edildi. Olayın görüntülerinin ortaya çıkmasıyla da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, servisçinin sözleşmesini feshetti ve alacağını da dondurdu.

A- A+

İddiaya göre, 4 Nisan’da servis aracında bulunan imam hatip lisesi öğrencisi 17 yaşındaki M.K. ile sürücü H.K. tartıştı. Tartışma sırasında H.K. lise öğrencisini dar etmeye başladı. O anlar, araçta bulunan diğer öğrenciler tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

Görüntülerin ortaya çıkmasıyla harekete geçen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, H.K.’nin Çapak, Osmanköy ve Çakallar mahallelerine yaptığı öğrenci taşıma sözleşmesini feshetti. Ayrıca hak edişlerinin ödemesi de donduruldu.

Haberin DevamıReklam

TÜM ÖĞRENCİLER EVLADIMIZ

Olayın ortaya çıkmasından sonra bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özcan, olayı öğrendikten sonra servis işi yapan H.K. ile hemen telefonda görüşüldüğünü ve sözleşmesinin iptal edilerek alacaklarına el konulduğunu söyledi. Özcan, “Çivril’de 3 bin taşımalı öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizin kendi çocuklarımız gibi sabah evden güvenli çıkmaları ve akşam aynı şekilde girmeleri için azami özen gösteriyoruz. Bu olayı diğer öğrenciler bize aktardığı anda sözleşmesini iptal ederek bir daha öğrencileri aracına almamasını söyledik. Aynı gün akşamında da yeni servis aracını ayarladık” dedi.