10.08.2022, Çarşamba
23 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. ÇEVAK’ın burs miktarı ve burslu öğrenci...

ÇEVAK’ın burs miktarı ve burslu öğrenci sayısı artırılacak

Haber Merkezi - 3 Temmuz 2022 Pazar - 13:15 ÇEVAK’ın burs miktarı ve burslu öğrenci sayısı artırılacak

Çivril Eğitim Kültür Yardımlaşma Vakfı (ÇEVAK) Mütevelli Heyeti Başkanı Alaattin Kameroğlu, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında burs miktarını ve burslu öğrenci sayısını artıracaklarını belirtti.

A- A+

ÇEVAK Mütevelli Heyeti Başkanı ve kuyumculuk sektörünün ünlü ismi Alaattin Kameroğlu, ilçeyi ziyaret eden Denizli Gazeteciler Cemiyeti Üyesi bir grup gazeteciyle bir araya geldi. Restore ettirilerek Yeşil Çivril Kadın Kooperatifinin (YEÇKA) kullanımına sunulan eski gar binasındaki kahvaltılı buluşmada Kameroğlu, vakıf çalışmalarıyla ilgili bilgi paylaştı.

ÇEVAK’ın kuruluşunu anlatırken, 1990’lı yıllarda babası Kadir Kameroğlu ve Çivrilli dostlarının “Çivril için neler yapabilir” düşüncesinden yola çıkarak vakfı kurduklarını söyledi. Kameroğlu, “Babam ve dostları, Çivrilli olup eğitim sırasında maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerimize kol kanat gerebilmek için ÇEVAK’ı kurdu. Ayrıca Çivrilli olmayıp, Çivrilli gibi davranıp destek veren dostlarımız da var. Sağlanan desteklerle Çivrilli öğrencilere burs verilmeye başlandı. Çivril’deki ÇEVAK gönüldaşları da bize destek sözü verdi. Baktık verilen sözler yerine getiriliyor burs sağlanan öğrenci sayısını 140’dan 170’e çıkardık” dedi.

Haberin DevamıReklam

Kameroğlu, 2022-2023 döneminde vakfın burs verdiği öğrenci sayısını 200’ün üzerine çıkarmak için bir hedef koyduklarını, ayrıca aylık burs miktarını 300 liradan 400 liraya çıkarmak istediklerini sözlerine ekledi.