27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Büyükşehir’den öğrencilere TEOG semineri

Büyükşehir’den öğrencilere TEOG semineri

Haber Merkezi - 25 Nisan 2017 Salı - 08:02 Büyükşehir’den öğrencilere TEOG semineri

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi tarafından TEOG'a girecek Neriman Osman Akça Ortaöğretim Okulu 8. Sınıf öğrencilerine yönelik "Sınav kaygısı ve sınav başarısı" semineri düzenlendi.

A- A+

Çatalçeşme Oda Tiyatrosunda NLP Uzmanı Barış Balcı ve Uzman Psikolog Halil Sagat tarafından verilen seminerde, öğrencilere sınav öncesi ve sınav anında yapmaları gereken konular hakkında bilgiler verildi. TEOG’a girecek 8. Sınıf öğrencilerinin dikkat etmeleri gereken konuları tek tek anlatan Balcı, çocukların özellikle kendilerine güvenmeleri ve inanmaları konusunda cesaretlendirilmeleri gerektiğini belirtti.

Haberin DevamıReklam

Uzman Psikolog Halil Sağat ise belirli aralıklar çerçevesinde kaygının normal olduğunu belirterek, “Sınav anında ya da sınava giderken ‘acaba başarabilir miyim, ailemin yüzüne nasıl bakarım’ gibi aşırı düşünceler bedensel anlamda da çok yoğun kaygıya girmenize neden olur. Bu ve benzeri davranışlar yoğun kaygının getirdiği olumsuzluktur. Yaptığımız işe karşı motive olmak istiyorsak optimal düzey diye ifade ettiğimiz yani sınırlı düzeyde kaygı hissetmek zorundayız. Bunun yanında olumsuz düşünceler de sizi negatif yönde etkiler” dedi.