20.10.2020, Salı
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Alatay İzmir Enternasyonal Fuarı’nda

Haber Merkezi - 18 Ağustos 2017 Cuma - 18:20 Alatay İzmir Enternasyonal Fuarı’nda

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) tasarlanan ve TÜBİTAK’ın düzenlediği “Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarışmasında “Yerli Ürün Teşvik” dalında birincilik ödülü kazanan elektromobil araç “Alatay”, uluslararası görücüye çıkıyor. Araç, Denizli’de yerleşik Bereket Enerji Grubu’na bağlı Aydem ve Gediz Elektrik’in İzmir Enternasyonal Fuarı’ndaki ortak standında sergilenecek.

A- A+

PAÜ Teknoloji ve Mühendislik fakültelerinde görev yapan akademisyenler ile öğrencilerin ortak çalışması, Aydem’in sponsorluk desteğiyle tasarlanan, TÜBİTAK yarışmasında elde ettiği yerli ürün teşvik ödülü ile dikkatleri çeken Alatay, bu yıl ziyaretçilere “İnovasyon Enerji” temasıyla kapılarını açacak 86. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Elektromobil araç Alatay, Aydem ve Gediz Elektrik’in ortak standında 18-20 Ağustos tarihleri arasında sergilenecek. 17.00-20.00 saatleri arasında gezilebilecek stantta görevliler, Alatay aracı ile ilgili ziyaretçileri bilgilendirecek, soruları yanıtlayacak.