30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan’dan yeni stat açıklaması

Zolan’dan yeni stat açıklaması

Haber Merkezi - 15 Eylül 2020 Salı - 13:32 Zolan’dan yeni stat açıklaması

D20HABER.COM’un daha önce “yeni stadın yapılacağı yer belli oldu” başlığıyla duyurduğu stat projesiyle ilgili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’dan açıklama geldi. Zolan, statın haberimizde belirtilen alanda yapılacağını, mevcut stadın ise Millet Bahçesi’ne dönüştürüleceğini belirtti.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nin eylül ayı olağan toplantısı 2. birleşimi yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantının gündeminde yer alan maddelerden birisi de yeni stadın yeriyle ilgiliydi. Stat projesiyle ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Zolan, stat yerini belirlemek için başta ulaşım kolaylığı olmak üzere çok alternatifli bir şekilde düşünüldüğünü söyledi.

• Yeni stadın yapılacağı yer belli oldu

“İHTİYAÇLARA FAZLASIYLA KARŞILIK VERECEK”

Stat yeri için ilk etapta Ankara-İzmir Çevre Yolu üzerinde Eskihisar – Laodikya yakınlarında bir yer tespit edildiğini hatırlatan Zolan, “Bölgede yapılan deneme kazıları sonucu bu alandan da vazgeçildi. Tarihi eserlerin olduğu noktada stadın yapılması mümkün değildi. Sonrasında yeniden yer arayışına girdik. Bugün yeni tespit ettiğimiz yeri görüşüyoruz. Bana göre burası Eskihisar bölgesine göre daha anlamlı, daha şehrin bitişiğinde olan bir yer. Hem genişleme imkanı da var. Sadece stat değil, etrafında birçok sportif tesis yapabilme olanağı bulunan, insanlarımıza buluşma imkanı sağlayan bir alan. Genişlik anlamında ihtiyacımıza fazlasıyla karşılık verecek bir alan. Ayrıca bu alanda yapılacak olan stat FIFA standartlarına uygun olarak kuzey-güney doğrultusunda planlanmıştır” dedi.

Haberin DevamıReklam

“BAKANLIĞIN UYGUN GÖRÜŞÜ ALINDI”

Kayalar Mahallesi’ndeki yeni stat alanının İzmir Bulvarı’na 600 metre uzaklıkta olduğunu, Üçler bölgesi ve Ali Marım Bulvarı’na uzanan 50 metre genişliğindeki yolun bitişiğinde bulunduğunu kaydeden Zolan, şöyle devam etti:

“Alan insanlarımıza sıkıntı vermeden geliş gidişi sağlayacak bir aks üzerinde, çok geniş yolları var. Stat alanını saran 20-21 metrelik birkaç tane yol var. Bu yollar mevcut stadımızın olduğu Lise Caddesi ve Gazi Bulvarından daha geniş yollara sahip. Ulaşım anlamında herhangi bir sıkıntı yaşamayacağımız bir noktada. Parklanma anlamında da birçok imkanı barındırıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan gelen heyet yeri inceledi ve stat yapılacak en iyi alanlardan olduğunu raporlarında hazırladı. Bakanlığımızdan da uygun görüşleri almış olduk.”

“MEVCUT STAT YERİ MİLLET BAHÇESİ OLACAK”

Mevcut stadın nasıl değerlendirileceğine de değinen Zolan, “Yeni stat yerimiz burasıdır diyebilecek noktaya geleceğiz ve talebimizi en üst makamlara, Gençlik ve Spor Bakanımıza, Cumhurbaşkanımıza arz edeceğiz. Denizlimizin beklediği güzel yatırıma hep beraber kavuşmayı arzu ediyoruz. Bu stat yapılıncaya kadar mevcut stat fonksiyonunu ifa edecek. Ne zaman yeni stat yapıldı, faaliyete geçti mevcut alanda da bir millet bahçesi düzenleyeceğiz. Yoğun yapılaşma olan bölge insanlarımızın nefes alacağı bir yer haline gelecek. Her iki taraftan da baktığımız zaman mevcut stadın millet bahçesi olması ve yeni stadımızın alanın genişliği, ulaşımla ilgili sorunların olmayacağı bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Emek veren, tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.