30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Yeni stadın yapılacağı yer belli oldu

Yeni stadın yapılacağı yer belli oldu

Haber Merkezi - 26 Ağustos 2020 Çarşamba - 12:46 Yeni stadın yapılacağı yer belli oldu

Denizli’de yıllardır konuşulan yeni stat konusunda flaş bir gelişme yaşandı. Eskihisar’daki alanda problem çıkması üzerine yeni stat yeri olarak Merkezefendi ilçesinin Kayalar Mahallesi’nde bir arazi belirlendi.

A- A+

Denizlispor taraftarlarının özlemle beklediği yeni stat için yer seçimi yapıldı. Daha önce Atatürk Stadı’nın yıkılarak yeni stadın yapılması gündeme gelmiş, ancak bu düşünce UEFA kriterleri göz önüne alınarak kabul görmemişti.

Stat için yapılan yer arayışları Eskihisar’da antik kent Laodikya’nın yakınında bir bölgenin seçilmesi ile sonlanmıştı. Bu alan için yapılan çalışmalar da sonuçlanamamış, bazı sıkıntılar nedeniyle yeni bir yer arayışına geçilmişti.

Haberin DevamıReklam

Denizli’nin yeni stadı için aranan arsa Kayalar Mahallesi’nde bulundu. Hazine’ye ait arazi Kayalar Mahallesi’nde inşa edilen TOKİ evlerinin karşısında yer alıyor. Stat alanı, Denizlispor’un Haluk Ulusoy tesisleri’ne de çok yakın.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın stat projesi için fizibilite çalışması başlatacağı bölgeye 20 bin kişilik stat yapacağı konuşuluyor.