06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Deveciler: Süreçle ilgili her şeyi doğru...

Deveciler: Süreçle ilgili her şeyi doğru yaptık

Haber Merkezi - 1 Eylül 2020 Salı - 20:07 Deveciler: Süreçle ilgili her şeyi doğru yaptık

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Kulübü Başkanı Veli Deveciler, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun kulüp yönetimini hedef alan “beceriksizler” sözlerine “süreçle ilgili her şeyi doğru yaptık” yanıtını verdi.

A- A+

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’in, Basketbol Süper Ligi’ne alınmayışıyla ilgili federasyon ve kulüp yönetimi arasındaki karşılıklı suçlamalar devam ediyor. TBF Başkanı Hidayet Tükoğlu’nun bugün düzenlediği basın toplantısında sürece ilişkin yaptığı açıklamaya yanıt veren Denizli Basket Kulübü Başkanı Veli Deveciler, “Başkanın açıklamalarını üzüntüyle ve hayal kırıklığıyla izledik. Şaşkınlık içindeyiz. Zaten yönetici arkadaşlarımızla toplantı halindeyiz. Sayın başkanımızın bilmediği o kadar şey var ki, zannederim ona başkası anlattı ve başkalarından aldığı duyumlarla bunları söyledi. Biliyorsunuz başkanımız bir süredir Türkiye’de değil Amerika’daydı kendisi, yeni gelmiş olması lazım. Olup bitenlerden haberdar olduğu veya yeterince bilgilendirildiği konusunda şüphelerim var. O yüzden bu açıklamaları biz şaşkınlıkla karşıladık” dedi.

•TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’ndan Denizli Basket yönetimine sert sözler

“YAZILI BELGELERİ TAHKİME SUNDUK”

Denizli Basket’in Türkiye Basketbol 2’nci Lig’den Türkiye Basketbol Ligi’ne çıktığını ve geçen sezon da ligi üçüncü sırada tamamladığını kaydeden Deveciler, “Bu takımın bağımsız denetçilerden alınmış mali denetim raporuna göre hiç kimseye borcu yok. Sigorta borcu yok. Herhangi bir personel oyuncu borcu da yok. Hiç kimsenin sunamadığı kadar sponsorluklar anlaşmalarını federasyona sunmuş durumda. Hiçbir kulübün bizim sağladığımız şartları sağladığını sanmıyorum. Başkanımızın bize neden böyle ithafta bulunduğunu bilmiyoruz. Süreçle ilgili her şeyi doğru yaptık. Bununla ilgili tüm yazılı belgeleri tahkim başvurusuna sunduk. Bunu kamuoyuyla paylaştık” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

“100 MİLYON LİRALIK TEMİNAT VERSEK DE LİGE ALINMAYACAKTIK”

Basketbol Süper Ligi’ne alınmak için 14 Ağustos’ta başvuru yaptıklarını anımsatan Deveciler, “Fakat lige bir gün önce Petkim Takımı alınmış. Biz 14’üne kadar süremiz var derken, federasyon lige 13’ünde karar vermiş. Burada bir beceriksizliğimiz var mı bilmiyorum. Kimin beceriksizliği var onu kamuoyuna bırakıyorum. 21 Ağustos’ta lig eksilmiş. Bizim de 21 Ağustos’ta müracaatımız reddedilmiş. Biz müracaat ettiğimiz tarihte zaten federasyon lige karar vermişti. Biz 100 milyon liralık teminat mektubu da versek lige alınamayacaktık. Bizim eylemlerimizin bir anlamı kalmadı. Düşürülen Bakırköy takımı yerine Petkim alınmıştır. Bizim hakkımız ortadan alınmıştır. Biz hukuken haklılığımızı savunmaya çalışıyoruz. Federasyon bizleri, hukuki haklılığımızı anlamıyor. O yüzden biz tahkime müracaat etmek zorunda kaldık. Tüm şeffaflığımızla tahkime belgeleri verdik ve bunu sosyal medya hesabımızdan ilan ettik. Buradaki mesele hukuki süreçtir. Anlatılanların hepsi fasa fisodur” ifadelerini kullandı.

“BECERİKSİZLİK LİGİN 15 TAKIMLA OYNATILMASIDIR”

Başvuru yaptıkları 14 Ağustos’tan 21 Ağustos’a kadar kendilerine bir yazı ve mail ulaşmadığını belirten Deveciler, Merkezefendi Basket’in tüm yöneticilerinin herkesten çok daha yetenekli, çok daha becerikli ve kaliteli olduğunu, kulübün başarısına kimsenin gölge düşürme hakkı bulunmadığını, ortada bir beceriksizlik varsa bunun da ING Basketbol Süper Ligi’nin 15 takımla oynatılması olduğunu sözlerine ekledi.