04.03.2021, Perşembe
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

AFAD Konutları için kura çekimi yapıldı

Haber Merkezi - 20 Ağustos 2020 Perşembe - 17:33 AFAD Konutları için kura çekimi yapıldı

Denizli’nin Bozkurt ilçesinde, 8 Ağustos 2019 tarihinde meydana gelen depremin ardından evleri hasar gören afetzedeler ve bölge halkı için, Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) yapımı tamamlanan AFAD Konutlarının kura çekimi gerçekleştirildi.

A- A+

AFAD tarafından hazırlanan “ Afet Yönetimi Kapsamında 2019 Yılına Bakış ve Doğa Kaynaklı Olay İstatistikleri” raporuna göre, 2019’un en büyük depremi olarak kayıtlara geçen 6 büyüklüğündeki depremde, evleri zarar görenler afetzedeler için  başlanan TOKİ konutlarının yapımı tamamlandı. yapıldı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Bozkurt ve Çardak ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığına (TOKİ) yaptırılan afet konutunun daha hak sahiplerinin belirlenmesi için noter huzurunda kura çekimi düzenledi.

Bozkurt ilçesinde 150 adet konut, Çardak ilçesinde ise 187 adet konut için noter huzurunda kura çekimi düzenledi. Depremde hasar gören ve iyileştirme çalışmaları yapılmasının ardından afetzedeler için konut yapımına başlandı. TOKİ tarafından yapımına başlanan konutlar yaklaşık 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlandı.

DENİZLİ (İHA)