23.10.2020, Cuma
14 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Bozkurt Kadın Girişimi Kooperatifine hibe desteği sağlandı

Haber Merkezi - 16 Ekim 2020 Cuma - 13:21 Bozkurt Kadın Girişimi Kooperatifine hibe desteği sağlandı

Bozkurt Belediyesi işbirliğiyle kurulan Bozkurt Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Ticaret Bakanlığının KOOP-DES programından 90 bin liralık hibe almaya hak kazandı. Kooperatif, sağlanan hibe desteğiyle, üreteceği gıda ürünlerinin tüm mutfak malzemelerini alarak faaliyetlerine başlayacak.

A- A+

Kooperatifin kurulmasına öncülük eden Bozkurt Belediye Başkanı Birsel Çelik, aynı zamanda kadın girişimcilere bir yer tahsisi yaptıklarını belirtti. Kadın istihdamı ve kadınların üretime faaliyetleri içerisinde yer almasını her zaman desteklediklerini belirten Başkan Çelik, sözlerine şöyle devam etti.

“Kadın Kooperatifimizi kurduğumuzda Ticaret Bakanlığı’nın açmış olduğu hibe çağrısına başvurumuzu yaptık. Kooperatifimizin tüm şartları sağlamasıyla 90 bin TL’lik hibeyi almaya hak kazandık. Bu sayede kadınlarımız, üretmek istedikleri ürünlerin sanayi malzemelerine sahip olacaklar. Emekleriyle ve çalışkanlıklarıyla herkese örnek işler yapacaklarına yürekten inanıyorum. Bokzurt’un güçlü kadınlarına şimdi de belediye olarak yer verdik. Kadınlarımız her gün burada çalışacak, üretecek ve hayata atılacaklar. Bozkurt Belediyesi olarak her an onların yanındayız. Kooperatifimiz günden güne büyüyeceğine ve çok başarılı işler yaparak kadınlarımıza örnek bir yapıya dönüşeceğine yürekten inanıyorum.”