22.08.2019, Perşembe
21 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu

Haluk Levent, Nuriye’ye sözünü tuttu çoban ateşini yaktı

Haber Merkezi - 7 Şubat 2019 Perşembe - 14:56 Haluk Levent, Nuriye’ye sözünü tuttu çoban ateşini yaktı

Anadolu rock müziğinin temsilcisi Haluk Levent, Denizlili müzik tutkunu Nuriye Gürel’e verdiği sözü tuttu. “Gitar çalabilecek” diyen ünlü sanatçı, küçük kız için çoban ateşini yakıp takipçilerine yardım çağrısında bulundu.

Doğuştan sol eli olmayan Nuriye’nin müzik ve gitar çalma tutkusundan etkilenen Haluk Levent, sosyal medyada gördüğü paylaşımın ardından “biyonik el taktırma ve birlikte konser” sözünü vermişti. Bu sözünü yerine getirmek için ilk adımı da attı.

Ünlü sanatçı, sosyal medya hesabından takipçilerine “Nuriye 11 yaşında… Tek kolu ile hayata tutunmaya çalışıyor. Çok kapsamlı protez lazım. Ben ona söz verdim! Gitar çalabilecek. Valilikten izinli 139 bin TL’ye ihtiyaç var. Siz takipçilerim de destek olur mu?” diye seslendi.

Haluk levent, bağışta bulunmak isteyenler için Nuriye Gürel adına Ziraat Bankası’nda açılan hesabın iban numarasını da verdi. Yardım etmek isteyenler “Nuriye Gürel İban : TR49 0001 0000 8449 1364 6950 04” hesabına bağış yapabilir.

ÖĞRETMENİ SAYESİNDE GİTAR ÇALABİLİYOR

Haluk Levent’in yardım için çaba gösterdiği Nuriye Gürel, öğretmeni Anıl Zengin’in medikal bileklik ve ucun takılan tahta mızrap ile gitar çalmaya başlamış, onun bu azmi üzerine sosyal medyadan Haluk Levent’e çağrı yapılmıştı.