19.05.2019, Pazar
15 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. ASAYİŞ
  4. /
  5. Yıkımda poliklinik girişine düşen moloz az...

Yıkımda poliklinik girişine düşen moloz az daha öldürecekti

Haber Merkezi - 4 Aralık 2018 Salı - 12:17 Yıkımda poliklinik girişine düşen moloz az daha öldürecekti

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde, yıkımı yapılan Pamukkale Üniversitesi’nin (PAÜ) eski hastane binasından düşen moloz parçası, yan binanın polikinik girişinde korkuluğu parçaladı ve bir kişinin yaralanmasına yol açtı.

Olay, ilçenin Saraylar Mahallesi Doktorlar Caddesi’nde meydana geldi. Bir süre önce vincin devrildiği PAÜ’nün eski hastane binası yıkımında, bu kez ölümle bitecek facianın yaşanmasına ramak kaldı. Yeterli güvenlik önlemi alınmadığını gösteren olayda, düşen moloz parçası yan binanın poliklinik girişinde Başak G.’nin sırtına isabet etti ve demir korkuluğu parçaladı. İlk müdahalesi aynı binada bulunan özel poliklinik tarafından yapılan Başak G., daha sonra Denizli Devlet Hastanesi Acil Servis’te ayakta tedavi gördü.

“ÖLÜMDEN DÖNDÜM”

İşyerine girerken ölümden döndüğünü söyleyen Başak G., “Gürültüyü duyunca kaçmak istedim ama başaramadım. Beton molozlardan biri sırtıma isabet edince büyük bir acı hissettim. Orada daha fazla insan olabilirdi. Dikkatsizce yapılan yıkım sırasında insanlar ölebilirdi. Olayla ilgili Savcılığa şikayette bulunacağım” dedi.

“DEFALARCA ŞİKAYETTE BULUNDUK”

Aynı binada bir iş güvenliği firmasında görev yapan Halil İbrahim Uğurhan ise, “Daha önce vincin devrildiği yıkım çalışmalarının dikkatsiz yapıldığı ve güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğu konusunda defalarca Merkezefendi Belediyesi’ne şikayette bulunduk. Bu kazadan sonra olay yerine gelen zabıta ekipleri ise umursamaz şekilde davranışlar sergiledi. ‘Daha ciddi önlemler alınması için birilerinin ölmesi mi gerekir?’ diye sorduğumuzda alaysı şekilde yaklaştılar” diye konuştu.

Kaynak: Deha 20 Gazetesi