Hırsızlık yapacakları daireyi bu yöntemle belirlediler – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Hırsızlık yapacakları daireyi bu yöntemle belirlediler

Hırsızlık yapacakları daireyi bu yöntemle belirlediler

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Nisan 2024 Cuma - 10:56Güncelleme: 26 Nisan 2024 Cuma - 10:57
Hırsızlık yapacakları daireyi bu yöntemle belirlediler

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, hırsızların girecekleri daireyi belirleme yöntemi “pes” dedirtti. Apartmanı kat kat gezip, kapıya kağıt yapıştıran hırsızlar, kağıdın sökülmediğini gördükleri daireye girip gözüne kestirdiklerini çaldı.

Olay, ilçenin Asmalıevler Mahallesi’nde meydana geldi. Apartmana giren 2 kadın ve 1 çocuk, bayram öncesinde ve sonrasında kapı dürbünlerine boş kağıt parçaları yapıştırdı. Tekrar aynı apartmana giden hırsızlar, kapı dürbünlerinden kağıt parçaları alınmayan daireyi hedef seçti. Girdikleri dairede hırsızlık olayı gerçekleştirirken, diğer dairelerin kapı önünde bulunan ayakkabıları çaldılar.

 

RAHAT TAVIRLI HIRSIZIN SEVİNCİ GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Hırsızlardan biri apartmanın giriş kapısında durarak gözetleme yaparken, diğer kadın ve çocuk ise apartman dairesine girdi. Apartman güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde hırsızlar önce girecekleri dairenin önünde bir süre bekliyor. Ardından kapıyı açmayı başaran hırsızlardan çocuk olan içeriye girdiği görülüyor. Daha sonra çocuk hırsız koşarak uzaklaşıyor. Kadın hırsızlardan birinin rahat tavırları ve gülmesi dikkatlerden kaçmadı.

Haberin DevamıReklam
“BOŞ DÖNMEMEK İÇİN KAPI ÖNÜNDEKİ AYAKKABILARI ALIYORLAR”

Apartman sakinleri olarak yaşadıkları olayın sinir bozucu ve üzücü olduğunu ifade eden apartman yaşayan Baha Semih Karabulut, hırsızlık olayının bir defa ile sınırlı kalmadığın ifade etti. Kapı dürbünlerine yapıştırılan kağıtların tekrar tekrar yapıştırılması ile hırsızlık olabileceğini düşündüklerini ifade eden Karabulut, şunları söyledi:

“Kapılarımızın dürbünlerine kağıt yapıştırıyorlar ve bu kağıdın alınmadığı zaman bizim evlere girmediğimizi düşünüyorlar. Evlere girmeye çalışıyorlar, giremedikleri evlerde de kapıların önündeki ayakkabılar alıyorlar. ‘Boş dönmeyelim’ diyorlar herhalde. Olay ilk olarak Ramazan Bayramında başladı. Apartmanda oturan insanlar bayram için memleketlerine tatile gittiğinde bu şekilde evlere giriyorlar. Sonrasında biz yapıştırılan kağıtları topladık ve tekrardan yapmaya devam ettiler. 2-3 defa yapıştırıldı. Bu kağıtları yapıştırıyorlar ve daha sonra gelip tekrardan içeri girmeye çalışıyorlar. Bizim içeride olmadığımızı düşünüyorlar.”

DENİZLİ (İHA)