17.06.2019, Pazartesi
19 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. Denizlili yüzücü Baturalp Ünlü, yüzmede 28...

Denizlili yüzücü Baturalp Ünlü, yüzmede 28 yıllık rekoru kırdı

Haber Merkezi - 10 Nisan 2019 Çarşamba - 16:37 Denizlili yüzücü Baturalp Ünlü, yüzmede 28 yıllık rekoru kırdı

Denizlili yüzücü Baturalp Ünlü, Edirne’de yapılan yüzme yarışmasında 200 metre serbest stilde 28 yıllık rekoru kırarak altın madalyaya uzandı. Genç sporcu olimpiyat B barajını geçerek 2020 Tokyo’ya göz kırptı.

Turkcell Yıldız Genç ve Açık Yaş Türkiye Uzun Kulvar Milli Takım Seçme Yarışları, Edirne’de yapıldı. Yarışmaya katılan sporcular ay-yıldızlı formayı giymek için kulaç attı. Denizlili genç yüzücü Baturalp Ünlü de Fenerbahçe adına yarıştı.

28 YILLIK REKORU KIRDI

Serbest stil 200 metrede yarışan Baturalp Ünlü, 17-18 yaş kategorisinde 1.49.93’lük derecesiyle altın madalya kazandı. Bu sonuçla 28 yıldır kırılamayan Türkiye rekorunun yeni sahibi oldu.

TEK HEDEF 2020 TOKYO OLİMPİYATLARI

Denizli’nin yetiştirdiği en iyi yüzücüler arasına girmeyi başaran Baturalp Ünlü, çalışmalarını Pamukkale Üniversitesi Mensupları Spor Kulübü bünyesinde sürdürüyor. Edirne’deki yarışmada 200 metre serbest stilde olimpiyat B barajını geçen Baturalp, olimpiyat kotasına girdiği takdirde Tokyo Olimpiyatları’na adını yazdıracak. A Barajını geçerek direkt gitme fırsatı da olan Denizlili yüzücü, 29 Haziran 2020 tarihine kadar akredite olmuş bir turnuvada 1.47.02’lik derece elde ederse Tokyo’ya doğrudan gidecek.

AVRUPA ŞAMPİYONASI’NDA MADALYA UMUDUMUZ BATURALP

Gençlerde Avrupa’nın en iyi dördüncü derecesine Baturalp, 3-7 Temmuz tarihlerinde Rusya’nın Kazan şehrinde düzenlenecek Avrupa Gençler Yüzme şampiyonasında yarışacak. Favoriler arasında yer alan Baturalp Ünlü ilk üçü hedefliyor.

İBANOĞLU, BATURALP’İ KUTLADI

Genç sporcuyu elde ettiği başarıdan ve kırdığı rekordan dolayı kutlayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, bu başarıda emeği geçenlere teşekkür etti.